Üye Girişi

Bir hesabınız mı var Giriş Yap

Bir hesabınız mı var Giriş Yap

Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Tur Fiyatları

  Tarihİki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek KişiÇocukTaksitler
  01.05.2024 - 03.05.20249.000,00 TL10.500,00 TL0 - 2 Yaş 500,00 TL
  3 - 6 Yaş 5.000,00 TL
  7 - 12 Yaş 6.750,00 TL
  Taksitler »

Kampanyalar

Güneşin doğduğu topraklarda, Güneşin batışını izlemek …

TATVAN, SİİRT, CİZRE, NEMRUT TURU

  VAN GÖLÜ - NEMRUT KRATER GÖLÜ – AHLAT – BİTLİS  - VEYSEL KARANİ – SİİRT – TİLLO -  DELİKLİ TAŞ – CİZRE – MEM-U ZİN -  EZİDİ VE SÜRYANİ KÖYLERİ - MALABADİ KÖPRÜSÜ – BATMAN - CENDERE KÖPRÜSÜ – ARSEMİA - NEMRUT DAĞI - GÜNEŞİN BATIŞI  


01- 05  MAYIS

3 GECE 4 GÜN

9000 ₺


BÖLGENİN EN İYİ OTELLERİNDE KONAKLAMA

5* SİİRT BARDEN OTEL + 5* CİZRE DİVAN OTEL + 4* BATMAN MEZOPOTAMİA VB OTELLER

  1. Gün

  19.00    Hatay Vali Göbeği (Honda Kavşağı)
  20.30    Gri Tur Önü (Dondurmacı Yusuf Amca Yanı)

  Siz değerli misafirlerimizi belirlemiş olduğumuz yerlerden alarak Gaziantep, Urfa, Diyarbakır, Siirt ve Bitlis Üzerinden ilk durağımız olan Van gölü kenarında Tatvan sahilinde güne güzel bir kahvaltı ile günaydın diyoruz.

  2. Gün

  Sabah Tatvan da Van gölüne karşı bizim için özel hazırlanan kahvaltımızı aldıktan sonra rehberimiz eşliğinde ilk durağımız Van Gölü hakkında genel bilgileri alıyoruz. Ardından tarihi 16.Yüzyılda Osmanlı Devleti Van Beylerbeyi Olan Hüsrev Paşa Tarafından Yapılan El Aman Hanı aynı zamanda Türkiye’nin En Büyük 6400 Metre Alanda Kurulu 45 Odalı Tek Külliye Hanıdır. Hanı gezdikten minibüslerle Nemrut Dağı’nda dünyanın ikinci büyük krater gölü olan Nemrut Krater Gölü’nü, sıcak ve soğuk su göllerini ve hala tüten buhar bacalarını görüyoruz. Sonrasında sonra orta çağ Türk Mimarisi mezarlarını içeren bir açık hava müzesi niteliğindeki Ahlat Selçuklu Mezarlığı’nı geziyoruz Burada ki gezimizi tamamladıktan sonra öğle yemeğimizde Bitlis’in yöresel lezzetlerinden Bünyan’ı tattıktan sonra Siirt’e doğru yol alıyoruz. Yol üzerinde Hz. Veysel Karani Türbesini ziyaret ediyor. Konaklama için Siirt merkezde yer alan 5* Barden Otelimize geçiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

  3. Gün

  Sabah otelde kahvaltımızı aldıktan sonra siz değerli misafirlerimiz ile ilk olarak minibüslerimize atlayıp son yılların en güzel noktalarından birisi olan ve sizleri kendine hayran bırakacak olan Delikli Taş hal arasında ki ismi ile Rasıl Hacar Botan Vadisi kanyonuna gidiyoruz. Burada ki gezimizi tamamladıktan Tillo (Aydınlar) Başta İbrahim Hakkı hazretlerinin dünyaca ünlü "Marifetname" adlı eseri olmak üzere, pek çok Tillolu alimin eserlerinde yerleşim yeri olan ilçede rehberimizden bilgi alıp o maneviyatı solukluyoruz. Merkezde Öğle yemeği için mola verip ardında ise Eruh üzerinden Karsık boğazını ve Şırnak merkezi geçip Cizre’ye doğru yol alıyoruz. Siirt-Cizre arası 135 Km.Konaklama  ve dinlenme 5* Cizre Divan Otelde

  4. Gün

  Kahvaltıdan sonra bölge de ilk olarak Cizre Dengbej kültürü ile tanışma. Rehberimiz eşliğinde Mem-u Zin türbesi Mem-u Zin içinde ilahi aşk olan bir öyküdür. Bu aşk olayı Cizre Beyi Emir Zeynuddin döneminde Hicri 854 (1450-1451) yılında meydana gelmiştir. Daha sonrasında rehberimizle öğle saatlerine kadar Cizre Şehir merkezini gezip, Yola düşüyoruz Cizre’den hareket eden aracımız İdil’e doğru yol alırken, Ezidi inancındaki bu yaradılış öyküsü zihnimin derinliklerinden çıka gelir. bir Ezidi köyü olan Mağara Köyü’ne diğer ismi ile Kiwex doğru gidiyoruz. Aynı yol üzerinde yer alan Süryani Kliselerine ise ziyaretler yapıyoruz. Midyat merkezden geçerek Batman’da yer alan otelimize geçip konaklama sağlıyoruz. Konaklama ve akşam yemeği Batman’daki otelimizde

  5. Gün

  Sabah otelde aldığımız açık büfe kahvaltısından sonra Malabadi Köprüsü’ne doğru yol alıyoruz. Evliya Çelebiye göre bu köprü, Abbasiler dönemine ait bir mimari şaheserdir. Abbasi hanedanına mensup zengin bir tüccarın, hayrat için köprüyü yaptırdığı Seyahatname'de anlatılır. Ancak, Artukoğulları Beyliği dönemine ait olduğu ve Artuk'un torunlarından ilgazi oğlu Timurtaş tarafından 1147 yılında yaptırıldığı da söylenmektedir. Mostar Köprüsü'nün ikizi olarak kabul edilir. Adıyaman’a Nemrut Dağı’na doğru yola çıkıyoruz. Yol güzergâhımızda Karakuş Tümülüsü'nü görüp, Muazzam yapıya sahip Cendere Köprüsü'ne geçiyoruz, muhteşem mimarisiyle Cendere Köprüsü bizi adeta büyülüyor. Ardından Yeni Kale'ye geçip , bu eşsiz yapıyı fotoğraflandırıyoruz. Arsemia Tapınağını görüyoruz. Sonrasında Gün Batımı için Nemrut Dağı’na çıkıyoruz. I.Antiochos, Zeus, Apollon, Herakles, Kommagene, Kartal ve Arslan Heykellerini görüyoruz. Dağın en önemli unsuru ise Kommagene Kralı Antiochos'a ait Tümülüs ve Kutsal alanlarıdır.  Batı ve doğu terası bağış sunağını fotoğraflandırıp kameralarımızı açıyoruz ve Dünyada güneşin en güzel battığı yerde Adıyaman Nemrut Dağında güneşin batışını keyifle izliyoruz. Güneşin batışının ardından önce belli bir yere kadar yürüyerek sonra araçlarımıza binerek Kahta ilçesinde bizi bekleyen otobüsümüze doğru yol alıyoruz. Otobüsümüze bindikten sonra yol üzerinde vereceğimiz molalardan sonra İskenderun ve Hatay’a doğru yol alıyoruz.

  Başka bir Gri Turizm organizasyonunda buluşmak dileğiyle sizlerle vedalaşıyoruz

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Ulaşım Lüks turizm belgeli araçlarla
 • 1 Gece 5* Siirt Barden Otelde konaklama
 • 1 gece 5* Cizre Divan Otelde konaklama
 • 1 gece 4* Batman Mezopotamia Hotelde konaklama
 • Otellerde 3 ad. Sabah kahvaltısı
 • Otellerde 3 ad. Akşam yemeği
 • 4 gün boyunca  bölgenin en iyi rehberleri ile rehberlik hizmeti
 • Araç içindeki sıcak-soğuk içecek ikramları
 • Kişiye özel Seyahat Sağlık Sigortası
 • Gri Tur hizmet standardı

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Müze ve ören yeri girişleri
 • Öğle yemekleri 
 • İlk gün varıştaki kahvaltı
 • Extra Dışardan tutulacak Minibüs ücretleri 

Ek Bilgiler

GENEL BİLGİLENDİRME

 1. Rehberimiz Programını Tamamen Gerçekleştirmek Kaydı ile Programın Seyrinde Değişiklik Yapabilir.
 2. Ön ödemesi alınmamış hiçbir tur tarafımızca kesin sayılmaz. Kesin rezervasyon ön ödeme ile olur.
 3. Triple (3 kişilik) Odalarda Üçüncü Yatak Normal Yatak Konforunda Olmayabilir. Otel Duruma Göre Misafirlerimize Açılır-Kapanır Yatak ya da Çekyat Verebilir. Bizim buna yapabileceğim bir şey yok maalesef tur alırken buna da karar verin.
 4. 3 Yaşını Doldurmuş Her Bireyin Otobüste Koltuk Alması Zorunludur. Otobüslü Turlarda 00-1,99 Yaş Çocuklardan Ücret Alınmaz. Eğer Çocuklar İçin Otobüste Koltuk İstenirse 02-06 Yaş Çocuk Fiyatı Uygulanır.
 5. 4- Koltuk Numaraları Rezervasyon Tarih Sırasına Göre Belirlenir. Turu Erken Satın Alan Misafirler Önde Oturmaya Hak Kazanırlar. Son yolcu sayısına göre araç değişikliği yapılabilir. Misafirin kayıt tarihi yine baz alınarak oturma planı yapılır.
 6. Ekstra Turlar, Kişi Sayısına Bağlı Olarak Hareket Eder. Ekstra Bir Turun Gerçekleşmemesi Halinde Misafirin Tazminat Hakkı Doğmaz. Bu Durumda Gri Tur’un Bir Sorumluluğu Yoktur. Ekstra Tur Fiyatları Değişebilir.
 7. Tur Programında Belirtilen Saatler, Normal Hava ve Yol Koşullarına Göre Hesaplanmış Olup, Olası Gecikmelerde Gri Tur sorumlu tutulamaz.
 8. Tur Konaklama Bölgelerinde ve Otellerinde Yoğunluğa Göre Aynı Standartlarda Olmak Kaydı İle Değişiklik Yapılabilir.
 9. Uçaklı Turlarda Gri Tur Yoğunluğa Bağlı Olarak ve Programı Aksatmamak Kaydıyla; Havalimanı, Havayolu Şirketi ve Uçuş Saati Değiştirme Hakkını Saklı Tutar.
 10. Bu Turun Hareketi İçin Minimum Katılımcı Sayısı 30 Olarak Öngörülmüştür. Yeterli Sayıda Çoğunluk Olmadığında Turu 3 Gün Önceden Haber Vermek Kaydı İle İptal Hakkı Gri Tur’’da Saklıdır. Turun İptali Durumunda Gri Tur İptalini Bizzat Bildirmek Zorundadır. Yasal Süreç Olduğundan Tazminat Hakkı Yoktur. Ön Ödeme Tutarı Kayıt Tarihinde Rezervasyon Bedelinin Minimum %30’dur. Turun Hareket Tarihinden 7 Gün Önce Kalan Tur Bedelinin Tamamlanması Gerekir.  En Son Sirkü Bir Önceki Sirküyü Geçersiz Kılar.
 11. Araçlarımız 46 kişilik büyük otobüs, 27 Kişilik yarım otobüs, 18 Kişilik Sprinter şeklindedir. Katılımcı sayısına göre araç tercihi yapılır.

 

1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI

Satın aldığınız turu “zorunlu seyahat sigortası poliçesi” ile güven altına alıyoruz. Kapsamı: Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesidir.
Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. (Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır). 1. Dereceden misafirin sağlık nedeni ile tura katılamama durumunda ise Devlet hastanesinden epikriz raporu ile sigorta şirketi ile iletişim halinde bizzat kendisi olmalıdır.

 

 

 

İptal Şartları

Vize Bilgileri

Ekstralar

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
19.00 Hatay Vali Göbeği (Honda Kavşağı) 20.30 Gri Tur Önü (Dondurmacı Yusuf Amca Yanı)
Tur Hareket Tarihleri:
01 Mayıs

Yorumlar

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?


Benzer Turlar

ADANA PORTAKAL ÇİÇEĞİ FESTİVALİ

Adana Portakal Çiçeği Festivali, sadece portakal çiçeklerinin güzelliğini kutlamakla kalmaz, aynı zamanda Adana'nın zengin kültürünü, tarihini ve misafirperverliğini de keşfetme fırsatı sunar. Ailecek katılabileceğiniz etkinliklerle dolu bu renkli festival, unutulmaz anılar biriktirmeniz için mükemmel bir fırsat sunar.

Lüks araçlarla Günübirlik
 • 21.04.2024
 • 750,00 TL

MİDYAT DARA MARDİN GÖBEKLİTEPE TURU

Mezopotamya tarih boyunca farklı kavimlerin bir arada yaşadığı bir bölge olmuştur.

Lüks Araçlarla 1 Gece / 2 Gün
 • 26.04.2024
 • 4.000,00 TL

ALTINÖZÜ & ŞENKÖY TURU

Taşın ve Zeytinin Hayat Bulduğu Topraklar, Yanı başımızdaki saklı yerler... Tadına doyum olmayan dopdolu bir güne hazır olun...

Lüks Araçlarla Günübirlik
 • 28.04.2024
 • 750,00 TL
 • 03.05.2024
 • 4.750,00 TL