BÜYÜK BALKAN TURU | GRİ TUR | İSKENDERUN-ANTAKYA
 
Anasayfa  |  Acentelerimiz  |  Müşteri Yorumları  |  Banka Hesap Numaraları  |  İletişim
 

English France Germany Arabic  

 

       
 

BÜYÜK BALKAN TURU


7-14 Mayıs, 22-29 Haziran, 16-23 Temmuz, 17-24 Ağustos, 01-08 Ekim 2023

 

GRİ TUR KALİTE, GÜVENCE VE TECRÜBESİ İLE 
2023 UÇAKLA VİZESİZ

 BÜYÜK BALKAN TURU 

MAKEDONYA – ARNAVUTLUK – KARADAĞ – BOSNA-HERSEK – SIRBİSTAN – (HIRVATİSTAN)

BÖLGENİN SEÇKİN 4* OTELLERİNDE KONAKLAMA

 8-Gece-8 Gün / 6 Gece Otel Konaklamalı /Otellerde Sabah Akşam Yemekleri Dahil 
1 Gece (Belgrad) – 1 Gece (Saraybosna) – 1 Gece (Trebinje) – 1 Gece (İşkodra)
1 Gece (Ohrid) – 1 Gece (Üsküp) Konaklama ile

ADANA veya HATAY- İZMİR-ÜSKÜP-İZMİR-HATAY veya ADANA

Yeşil Pasaport ve Geçerli Schengen Vizesi Olan, İsteyen Konuklarımızla DUBROVNİK Turu İmkânı 

GRİ TUR, UÇAKLA BALKAN TURU AYRICALIKLARI
MAKEDON GECESİ EĞLENCESİ FİYATA DAHİL !
BOŞNAK GECESİ EĞLENCESİ FİYATA DAHİL !
 SÜRPRİZ EKSTRA TUR YOK! 
TÜM ŞEHİR VE KÜLTÜR TURLARI FİYATA DAHİL!
KARADAĞ'da BUDVA, KOTOR ve PERAST TURLARI FİYATA DAHİL!
ST NAUM MANASTIRI GEZİSİ FİYATA DAHİL!
MATKA KANYONU GEZİSİ FİYATA DAHİL! 
BLAGAJ (SARI SALTUK) GEZİSİ FİYATA DAHİL!
SREBRENİTSA (BOŞNAK ANIT MEZARLIĞI VE ESİR KAMPI) GEZİSİ FİYATA DAHİL!

 

TUR TARİHLERİMİZ VE FİYATLARI

1.TUR

7-14 Mayıs 2023

(Cumartesi Pazara bağlayan gece)

550 EURO

2.TUR

22-29 Haziran 2023

Çarşamba’yı perşembeye bağlayan gece

600 EURO

3.TUR

16-23 Temmuz 2023

(Cumartesi Pazara bağlayan gece)

650 EURO

4.TUR

17-24 Ağustos 2023

Çarşamba’yı perşembeye bağlayan gece

650 EURO

5.TUR

1-8 Ekim 2023

(Cumartesi Pazara bağlayan gece)

600 EURO

 ÇIKIŞ

Hatay veya Adana -İzmir – Üsküp - Belgrad

Dikkat !!! Tarihlere Göre Cumartesi’yi Pazar’a veya Çarşamba’yı Perşembe’ye Bağlayan Gece Çıkışlı:

Tura katılım yapacak olan misafirlerimiz ile buluşup iç hat uçak uçağı ile İzmir’e gidiyoruz. Gece saat 22:45’de İzmir Adnan Menderes Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde, Gri Tur görevlilerinin karşılaması ile siz değerli misafirlerimizle buluşuyoruz.

 

1.GÜN:  

Tarihlere Göre Pazar veya Perşembe Günü:  Üsküp- Belgrad

Check-in ve bagaj işlemlerimizin ardından SUNEXPRESS HAVA YOLLARI’na ait XQ 896 sefer sayılı uçağımız ile saat 01:10’da AKTARMASIZ (DİREKT) uçuşumuzu gerçekleştiriyor ve yerel saat 01:55‘de Üsküp Havaalanına varıyoruz. Bagajlarımızı alıp pasaport ve gümrük işlemlerimizi tamamlayarak, bizi bekleyen otobüslerimiz ile SIRBİSTAN’ın başkenti BELGRAD’a doğru yola koyuluyoruz. Belgrad; Sırpçada “beyaz şehir” anlamına gelen, Pannonian Ovası’nın Balkanlar ile buluştuğu, Sava ve Tuna Nehirleri’nin birleştiği noktada kurulmuş, aynı zamanda adı gibi ferah ve aydınlık bir kenttir. Birçok önemli yapının yanı sıra 1999 NATO bombardımanında yıkıldığı haliyle duran Genel Kurmay Binaları, Sırbistan Parlamentosu, Eski Saray, Terazi Çeşmesi, Cumhuriyet Meydanı, Ulusal Müze ve Milli Tiyatro’yu görüyor ve panoramik şehir turumuzun gerçekleştirerek, yürüyüş turumuza başlıyoruz. Öğrenci Meydanından başlayarak, Bayraklı Camii, Belgrad Kalesi Surları, Leopold ve Despot Kapıları, Kale Meydanı, Tuna ve Sava Nehirlerinin birleştiği noktada bulunan Büyük Savaş Adası, Sokollu Mehmet Paşa Çeşmesi, Damat Ali Paşa Türbesi, İstanbul Kapısı, Açıkhava Silah Müzesi ve Osmanlının kenti Prens Mihalio’ya teslim ettiği yerde yüz yıl sonra yapılan Anahtar Teslim Anıtı’nı görme şansına sahip olacağız. Turumuzun sonunda, Belgrad’ ın en canlı caddesi olan Knez Mihailova Caddesi’ nde serbest zaman veriyoruz. Programımızı tamamlayarak otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama BELGRAD’da otelimizde.

 2. Gün

Belgrad - Srebrenitsa - Saraybosna (Sarajevo) - Boşnak Gecesi

Otelimizde alacağımız kahvaltının sonrasında, BOSNA-HERSEK’in başkenti SARAYBOSNA’yı gezmek üzere yola çıkıyoruz. Yol boyunca birbirinden eşsiz dağların doyumsuz doğal güzelliklerini izleyerek yapacağımız keyifli bir yolculuğun ardından, 2. Dünya savaşından bu yana belgelenen dünyanın en büyük soykırımlarından birinin yaşandığı yolumuzun üzerinde bulunan SREBRENİTSA kentine ulaşıyoruz. Savaşta, BM tarafından güvenli bölge olarak ilan edilmesine rağmen, Sırp ordusunun ağır silahlarla ani saldırısına karşın silahsız ve savunmasız yakalanan 8373 Müslüman Boşnak’ın hayatını kaybettiği Srebrenitsa turumuza başlıyoruz. Yaşanan katliam ile ilgili rehberimizin anlatımları eşliğinde, Potoçari Anıt Mezarlığını ziyaret ediyor ve Boşnakları topladıkları Kampı hüzünle geziyoruz. Ardından, tekrar otobüste yerlerimizi alarak, SARAYBOSNA’ya hareket ediyoruz. İki asır boyunca Balkanlar’ın kültür başkentliğini yapan, 1914’te Avusturya-Macaristan Veliahdı Arşidük Franz Ferdinand’ın Sırplar tarafından burada öldürülmesi üzerine Birinci Dünya Savaşı’nın çıktığı yer olan SARAYBOSNA, barındırdığı dini çeşitliliği ile Avrupa’ nın Kudüs’ ü kabul edilir.1992 savaşında ise Sırp, Hırvat ve Boşnaklar ın kendi aralarındaki yıkıcı savaşları sonucu büyük tahribata uğramasına rağmen güzelliğini halen büyük ölçüde korumuştur. Saraybosna’da; Sebil Çeşmesi, Bursa Bedesteni, Baş Çarşı Camii, görüp ilerleyerek, Başçarşı’ da ki gezintimizle turumuza başlıyoruz. Tarihi Osmanlı Hanı olan Morica Han,  Kanuni Sultan Süleyman’ın halasının oğlu Gazi Hüsrev Bey Camii, Sinagog, Bedesteni görüyor ve  Ferhadiye Caddesi ’ne giriş yapıyoruz. Burada, Ferhadiye Camii ve Avusturya mimari tarzında olan binaları görüp, İsa’ nın Kalbi Katedrali önünde, yolda bulunan  Bosna Gülü veya Kanlı Gül olarak tabir edilen simgeler hakkında rehberimizden bilgileri alıp,  bağımsızlık sembolü Sönmeyen Ateş’ i görmeye gidiyoruz. Fotoğraf çekimi sonrasında, alışveriş için  serbest zaman veriyoruz. Bu esnada  Boşnak Böreğini’de tatma şansınada sahip olacaksınız. Daha sonra, 1914'te Franz Ferdinand suikastının gerçekleştiği Latin Köprüsü ve Bosna Savaşı’nda günlerce yananmilyonlarca el yazması eserin yok edildiği Eski Kütüphane gezilerimizi tamamlayarak, Restaurant’da veya otelimizde alacağımız akşam yemeği esnasında Boşnak Gecesi eğlencesi ile unutulmaz bir  gece yaşıyoruz. Konaklama Saraybosna’da otelimizde.

 3. Gün

Saraybosna - Mostar - Blagaj (Sarı Saltuk-Alperenler Tekkesi) - Poçitel - Trebinje - Dubrovnik

Sabah kahvaltımızı otelimizde alarak, MOSTAR'a doğru yol alıyoruz. Burada, Neretva Nehri üzerinde bulunan, 1557’ de Mimar Sinan’ ın öğrencilerinden Mimar Hayreddin’ in inşa ettiğiancak Hırvat topçu ateşiyle yıkılan, daha sonra 2004’ te Türkiye’nin de büyük desteğiyle orijinal malzeme ve dönemin inşa teknolojisiyle yeniden yapılan, UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde bulunan ve kendinizi tarihin içinde hissedeceğiniz Mostar Köprüsü’nü, Koska Mehmed Paşa Camii’ni, Eski Hamamı geziyoruz. Kuyumcular Çarşısı’ nda serbest zamanın ardından, Avrupa’ nın en hızlı su çıkış kaynağına sahip olan, Buna Nehri’ nin kenarındaki SARI SALTUK TEKKESİ’ ni (Alperen Tekkesi) görmek üzere BLAGAJ’ a hareket ediyoruz. Muhteşem bir doğaya sahip 1465’de Osmanlıların eline geçtikten sonra bu bölgede kurulan tekke, Bosna’ nın yerel halkı olan Boşnakların (Bosniak) hızla Müslümanlığı seçmesinde çok önemli bir rol oynamıştır. Fotoğraf molası sonrasında tekrar yolaçıkıyor ve otobüsümüzden, rehberimizin bilgilendirmeleriyle panoramik olarak POÇİTEL Köyü’nü görüp, TREBİNJE’ ye ulaşıyoruzOtelimize yerleşip akşam yemeğimizi alıyoruz. Konaklama otelimizde.

İsteğe Bağlı Dubrovnik Turu : Schengen vizesi ya da yeşil pasaportu olan misafirlerimizle otelde akşam yemeği aldıktan sonra, Trebinje’den ayrılıyor, kısa bir yolculuk ile Bosna Hersek–Hırvatistan Sınır Kapısına varıyoruz. Ekstra (isteğe bağlı 50 € olan bu tur yeterli sayıda katılımcı olduğu takdirde gerçekleşecektir.) Pasaport ve gümrük işlemlerimizi gerçekleştirerek Dubrovnik’e ulaşıyoruz. Eski adı Ragusa olan, Hırvatistan’ın Adriyatik sahilindeki Ortaçağdan kalma eserleri ile ünlü şehrini geziyoruz. Korunaklı bir yarımada üzerine kurulu ve etkileyici surlarıyla göz alan bu tarihi kentte, görkemli şehir surlarının ve kapılarının, Onofrio Çeşmesi, Fransisken Manastırı, 14. yüzyıldan kalma Eczane, Çan Kulesi, Orlando Heykeli, Aziz Blaise Kilisesi, Sponz Sarayı, Rektör Sarayı ve tarihi limanın görüleceği gezimizi tamamlıyoruz. Serbest zamanı takiben kentten ayrılarak,Hırvatistan – Bosna Hersek Sınır Kapısına varıyor, pasaport ve gümrük işlemlerini takiben Trebinje’yedeki otelimize dönüyoruz.

 4. Gün

Trebinje - Perast - Kotor - Budva - St.Stefan - İşkodra

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra, Balkanlar’ın en sakin, en yeşil ve en güzel ülkelerinden biri olan KARADAĞ’a hareket ediyoruz. Kotor Körfezi’nin büyüleyici güzelliklerini takiben, ilk gezi durağımız PERAST kasabası olacak… Burası muazzam bir Orta Çağ köyü olup, aynı zamanda UNESCO koruması altındadır. Sahiline bakan 2 küçük adadan birincisi bir manastır adası olan ve turistik ziyarete kapalı olan Sveti Djordje yani St. George Adası, diğeri ise insan eliyle 600 yıl önce yapılmış olan Lady of the Rocks (Kayaların Leydisi) adasıdır. Hayran kalacağınız bu güzellikleri resimlemek üzere alacağımız kısa bir fotoğraf molası sonrasında, tarih boyunca coğrafi şartlarından dolayı Osmanlılar tarafından ele geçirilemeyen KOTOR'a ulaşıyoruz. Deniz Kapısı’ndan, Mareşal Tito’nun ünlü sözünün yazıldığı kapıdan geçerek, Eski Şehir’e (Stari Grad) giriyoruz. Utanç Meydanı, Silah Meydanı, Tarihi Saat Kulesi, Rektör Sarayı, Beskuça, Pima Palata, Aziz Tripun Katedrali, Grigurina Palata,  Aziz Luka Kilisesi, Müzik Okulu, ve Aziz Nicola ile Klara Kiliseleri’ni rehberimiz eşliğinde geziyoruz. Buradan hareketle Trsteno Koyu’nun eşsiz manzarası eşliğinde ilerliyor ve çok renkli gece hayatı ile Balkanlar’ın en ünlü tatil merkezlerinden BUDVA’ya ulaşıyoruz. Otobüsümüzden inip, kısa bir yürüyüş parkuru sonrasında, Eski Şehri görmek ve plaj bölgesinde kahve keyfi yapmak için serbest zaman veriyoruz. Daha sonra St. Stefan Adası’nın muhteşem manzarasını fotoğraf karelerimize ekleyip, doğa güzellikleri içerisinde yapacağımız harika bir yolculuk ile ARNAVUTLUK Sınır kapısına varıyoruz. Pasaport kontrol işlemlerimizi tamamlayarak İşkodra kentine ulaşıyoruz. Konaklama ve akşam yemeği İŞKODRA’da otelimizde.

 5. Gün

İşkodra – Tiran - Elbasan - Sveti Naum - Ohrid - Makedon Gecesi

Sabah kahvaltımızı otelimizde alarak, 1614’te Süleyman Paşa tarafından imar edilen ve 1920’de Arnavutluk’un başkenti olan TİRAN’a gidiyoruz. 20.yüzyıl boyunca savaşlar arasında kalmış ve 40 yıl boyunca Enver Hoca’nın diktatörlük rejimini yaşamış, Balkanlar’ın dağlık ülkesi Arnavutluk’un bu gözde şehrinde Ethem Bey Camii, Tarihi Saat Kulesi, Ulusal Müze, Opera ve Bale Binası, Parlamento ve Başbakanlık Binaları, Cumhurbaşkanlığı Köşkü ve İskender Bey Heykeli ve Meydanı göreceğimiz yerler arasındadır. Buradaki gezimizi tamladıktan sonra, Balkanların Osmanlı döneminde kurulan şehirlerinden olan ELBESAN üzerinden ilerleyerek, Makedonya – Arnavutluk Sınır Kapısına ulaşıyor, pasaport ve gümrük işlemlerini takiben, Ohrid’e 40 km uzaklıktaki gölün doğduğu yer olan Sveti Naum’a gidiyoruz. Makedonlar buraya “Cennetten bir köşe” diyor. Unesco tarafından koruma altına alınan bölgede yeşilin her tonunu görmeniz mümkün… Sveti Naum bölgesinde yer alan Galicica Doğal Milli Parkı’nın büyüleyici güzelliğinin keyfini çıkarırken, isteyen konuklarımız sandalla gölde geziye katılabilir veya hediyelik eşya dükkanlarında alışverişler yapabilir. Yeniden buluşmamızın ardından, Osmanlının Balkanlardaki önemli üslerinden biri olmuş “Tanrı cenneti çamurdan yaparken, bir parça kopup Ohri’nin üzerine düşmüş” tanımlaması ile ünlü Ohrid şehrine ulaşıyoruz. Kentteki ilk durağımızda, Roma döneminden kalma, ilk Makedon Devleti’nin kurucusu Çar Samuel’in adını taşıyan, eşsiz şehir manzarasına sahip Ohrid Kalesi’ni görüyoruz. Daha sonra şehir merkezine geçiyor ve rehberimizin anlatımları eşliğinde, Kiril Alfabesinin yaratıcıları Aziz Kiril ve MetodiAziz Naum ve Klemens heykelleri, neo-klasik tarzda inşa edilmiş Osmanlı dönemi EvleriniAyasofya Kilisesi Camii’ni, 1100 yaşındaki Çınar Meydanındaki ağacı, Meryemana Kilisesi, Halveti Tekkesi, Ali Paşa Camii görerek, Türk çarşısında’nda serbest zaman veriyoruz. Meşhur Ohri incilerinden mamul takılar başta olmak üzere alışverişler yapabilir, kafelerde keyifli vakit geçirebilirsiniz. Serbest zamanımızın bitiminde, isteyen konuklarımızla Mavi İnci” adıyla bilinen ve dünyanın en derin göllerinden biri olan Ohrid Gölünde Tekne Turu’na katılıyoruz.(ekstra) Tekne turumuz sırasında Elveda Rumeli” dizisinde “Kaymakamlık Konağı” olarak kullanılan Ohrid Başpiskoposluk Binası, Tito’nun Yazlık Konutu ve Oteller bölgesini görme şansına sahip olacaksınız. Keyifle geçen tekne turu sonrasında Restaurant’da veya otelimizde alacağımız akşam yemeği esnasında Balkan müzikleri ve folklor gösterileri eşliğinde Makedon Gecesine katılıyoruz. Konaklama Ohrid’de otelimizde.

 6. Gün

Ohrid - Resne - Manastır - Kalkandelen(Tetova) - Üsküp

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından, II. Abdülhamid’ in meşrutiyeti yeniden ilan etmesiyle sonuçlanan Jön Türk Devrimi’ nin öncülerinden Niyazi Bey’ in memleketi olan RESNE’ye gidiyoruz. Resne’li Niyazi’nin Sarayı’ nı panoramik olarak görüyor ve Balkanlar’ ın en eski şehirlerinden biri olan, Makedonya’ nın tarih ve kültür cenneti  MANASTIR’a (Bitola) hareket ediyoruz. ATATÜRK’ ün okuduğu Askeri İdadi’ yi (Askeri Lise) ziyaret ederek, Şirok Sokakta Osmanlı’ dan kalan OrdueviEleni’ nin Evi, Saat Kulesi, Pekmez Meydanı, İshakiye Camii, Yeni Camii gibi yapı ve eserleri göreceğimiz yürüyüş turumuzu gerçekleştiriyoruz. Ayrıca ünlü türküye ilham olan havuz ve çeşmeyi görerek, serbest zaman veriyoruz. Buradan hareketle  MAKEDONYA’nın üçüncü büyük kenti olan KALKANDELEN (TETOVA)’e doğru yola koyuluyoruz. Şar dağlarının eteklerinde kurulu ve Pena Nehri kenarında bulunan kente ulaştıktan sonra, sanat dünyası için çok önemli bir yapı olan Alaca Camii’ni ziyaret ediyoruz. Ziyaretimizin ardından Yahya Kemal’in şehri MAKEDONYA’nın başkenti ÜSKÜP’e hareket ediyoruz. Varışımızın ardından otelimize yerleşiyoruz. Konaklama Üsküp’teki otelimizde.

 7. Gün

Üsküp - Matka Kanyonu - Üsküp

Sabah kahvaltımız otelimizde aldıktan sonra, ve ÜSKÜP’ün yaklaşık 15 km güney batısında, Treska Nehri’nin Vardar Nehri ile buluştuğu alanda yer alan ve Dünyanın en doğal 100 harikaları listesinde bulanan  MATKA KANYONU’na gidiyoruz. Sakinliğinin yanında, muhteşem doğasında büyüleneceğiniz Kanyon, eşsiz doğa güzellikleri ve bine yakın farklı bitki çeşidiyle saklı bir cenneti andırıyor. Bu harika doğaya sahip kanyonda, isteyen konuklarımız tekne turuna katılabilir veya kafelerinde vakit geçirebilirler. Keyifli bir kanyon gezisi sonrasında, tekrar ÜSKÜP merkeze dönüyoruz. Üsküp kentinin ana meydan ve bulvarlarını, Üsküp 2014 Projesi çerçevesinde yapılan sayısız heykel ve neo-klasik binalarını gözlemleyerek,  Üsküp Kalesi önünden yürüyüş turumuza başlıyoruz. Önce Mustafa Paşa Camii, Sulu Han, Murat Paşa Camii, Çifte Hamam, Eski Türk Çarşısı, Kapan Hanı, Davut Paşa Hamamı, Taş Köprü gibi Osmanlı yapısı eserlerini görüyor ve Eski Türk Çarşısı’nda serbest zaman veriyoruz. Makedonya Meydanı’nda, Makedon tarihinin önemli kişilerine ait birçok heykelle birlikte Çar Samuil, JüstinyenII.Philip, Kraliçe Olympia, B.İskender Heykelleri, Rahibe Teresa Anı Evi’ni görüp, bu esnada bol, bol fotoğraf çekme şansına da sahip olacaksınız. Akşam saatlerinde Eski Türk Çarşısı’nda; serbest zaman veriyoruz. Rehberimizin yönlendirme ve tavsiyeleri ile, dileyen misafirlerimiz sevdikleriyle birlikte şehrin keyfini çıkarabilirler.

 8. Gün

Üsküp – İzmir-Hatay

Rehberimizin belirlediği saatte yeniden buluşmamızın ardından, Üsküp Hava Limanı’na gidiyor ve gerekli pasaport-chekin işlemlerinden sonra SUN EXPRESS HAVAYOLLARI'na ait XQ 897 sefer sayılı uçağımız ile  gece yarısı saat 02:25'de AKTARMASIZ DİREKT İzmir Adnan Menderes Havalimanı'na hareket ediyoruz. İçhat uçağımız ile Adana veya Hatay’a varış ve turumuzun sonu Unutulmaz anılarımızla bir başka Gri Tur organizasyonunda buluşmak üzere siz değerli misafirlerimiz ile vedalaşıyoruz.

 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • İzmir-Üsküp / Üsküp-İzmir Aktarmasız Sun Express Hava Yolları ile Gidiş-Dönüş Uçak Bileti
 • Alan-Otel-Alan Transferleri ve Şehirlerarası Otobüs ile Ulaşımlar
 • Programdaki Tüm Şehir ve Kültür Turları
 • Ücrete Dahil Makedon Gecesi
 • Ücrete Dahil Boşnak Gecesi
 • Bölgenin Seçkin 4* Otellerinde Konaklama
 • 6 Gece Otel Konaklaması  ve 6 Kahvaltı – 6 Akşam Yemeği
 • Ücrete Dahil Balagaj (Sarı Saltuk-Alperenler Tekkesi) Turu
 • Ücrete Dahil St.Naum Manastırı,Resne, ManastırTetova (Kalkandelen) Turu
 • Ücrete Dahil Karadağ’da Budva, Kotor ve Perast Kasabası Turu
 • Ücrete Dahil Matka Kanyonu Turu
 • Ücrete Dahil  Srebrenitsa(Boşnak Anıt Mezarlığı ve Esir Kampı) Turu
 • Ücrete Dahil Manastır (Bitola) Turu
 • Ülke - Şehir Giriş, Turist Konaklama Vergileri ve Alan Vergileri
 • Gümrük Vergileri
 • Tüm Otoban, Otopark ve Check-Point Ücretleri
 • Profesyonel Türkçe Rehberlik ve Yerel Rehberlik Hizmetleri
 • GRİ TUR GÜVENCESİ

 

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • İç hat bilet bedelleri
 • Yurtdışı Çıkış Harç Bedeli Misafirler Tarafından Turdan Önce İlgili Bankalara Pasaport Numarası ile Yatırılır.
 • Öğle Yemekleri ve Molalarda Alınan Yiyecek ve İçecekler
 • Müze ve Ören Yeri ve Milli Park Giriş Ücretleri
 • Her Türlü Otel Ekstraları , Otel veya Yerel Eğlence Mekanlarında AlınanTüm İçecekler
 • Özel Seyahat Sağlık ve Güvence Sigortası 15 € ,65 Yaş  üstü yolculardan 30 €  alınır.

 

GENEL BİLGİLENDİRME

 1. Rehberimiz Programını Tamamen Gerçekleştirmek Kaydı ile Programın Seyrinde Değişiklik Yapabilir.
 2. Ön ödemesi alınmamış hiçbir tur tarafımızca kesin sayılmaz. Kesin rezervasyon ön ödeme ile olur.
 3. Triple (3 kişilik) Odalarda Üçüncü Yatak Normal Yatak Konforunda Olmayabilir. Otel Duruma Göre Misafirlerimize Açılır-Kapanır Yatak ya da Çekyat Verebilir. Bizim buna yapabileceğim bir şey yok maalesef tur alırken buna da karar verin.
 4. 3 Yaşını Doldurmuş Her Bireyin Otobüste Koltuk Alması Zorunludur. Otobüslü Turlarda 00-1,99 Yaş Çocuklardan Ücret Alınmaz. Eğer Çocuklar İçin Otobüste Koltuk İstenirse 02-06 Yaş Çocuk Fiyatı Uygulanır.
 5. 4- Koltuk Numaraları Rezervasyon Tarih Sırasına Göre Belirlenir. Turu Erken Satın Alan Misafirler Önde Oturmaya Hak Kazanırlar. Son yolcu sayısına göre araç değişikliği yapılabilir. Misafirin kayıt tarihi yine baz alınarak oturma planı yapılır.
 6. Ekstra Turlar, Kişi Sayısına Bağlı Olarak Hareket Eder. Ekstra Bir Turun Gerçekleşmemesi Halinde Misafirin Tazminat Hakkı Doğmaz. Bu Durumda Gri Tur’un Bir Sorumluluğu Yoktur. Ekstra Tur Fiyatları Değişebilir.
 7. Tur Programında Belirtilen Saatler, Normal Hava ve Yol Koşullarına Göre Hesaplanmış Olup, Olası Gecikmelerde Gri Tur sorumlu tutulamaz.
 8. Tur Konaklama Bölgelerinde ve Otellerinde Yoğunluğa Göre Aynı Standartlarda Olmak Kaydı İle Değişiklik Yapılabilir.
 9. Uçaklı Turlarda Gri Tur Yoğunluğa Bağlı Olarak ve Programı Aksatmamak Kaydıyla; Havalimanı, Havayolu Şirketi ve Uçuş Saati Değiştirme Hakkını Saklı Tutar.
 10. Bu Turun Hareketi İçin Minimum Katılımcı Sayısı 30 Olarak Öngörülmüştür. Yeterli Sayıda Çoğunluk Olmadığında Turu 3 Gün Önceden Haber Vermek Kaydı İle İptal Hakkı Gri Tur’’da Saklıdır. Turun İptali Durumunda Gri Tur İptalini Bizzat Bildirmek Zorundadır. Yasal Süreç Olduğundan Tazminat Hakkı Yoktur. Ön Ödeme Tutarı Kayıt Tarihinde Rezervasyon Bedelinin Minimum %30’dur. Turun Hareket Tarihinden 7 Gün Önce Kalan Tur Bedelinin Tamamlanması Gerekir.  En Son Sirkü Bir Önceki Sirküyü Geçersiz Kılar.

 

1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI

Satın aldığınız turu “zorunlu seyahat sigortası poliçesi” ile güven altına alıyoruz. Kapsamı: Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesidir.
Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. (Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır). 1. Dereceden misafirin sağlık nedeni ile tura katılamama durumunda ise Devlet hastanesinden epikriz raporu ile sigorta şirketi ile iletişim halinde bizzat kendisi olmalıdır.


 

7-14 MAYIS TURUMUZUN İÇHAT DETAYLARI

Siz değerli misaifrlerimizi transfer aracımla saat 09.00 Hatay Vali Göbeğinden, 10.00 İskenderun Gri Tur önünden alarak Adana Havalimanına gidiyoruz.Adana - İzmir uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Uçağımız gece geç olduğu için sizler İzmir merkez kültür gezisi gerçekleşriyoruz. İzmir kordon saat kulesi ve tarihi çarşının gezilmesi ve geri İzmir Havalimanına gidip Yurtdışı uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz.

 

GİDİŞ UÇAĞI

06.05.2023 ADANA -İZMİR 13.20 BİNİŞ 14.50 VARIS SUNEXPRESS 15 KG BAGAJ HAKKI

DÖNÜŞ UÇAĞI

14.05.2023 İZMİR - ADANA 09.50 BİNİŞ 11.10 VARIŞ PEGASUS 15 KG BAGAJ HAKKI

TRANSFERLER + GEZİ+ GİDİŞ DÖNÜŞ UÇAK BİLERLERİ DAHİL : 100 EURO


 Fiyat : 550 €
   


 

Rezervasyon Kayıt
 

Tur Adı


 

Tur Tarihi


 

Rezervasyon Tarihi


 

Adınız Soyadınız


 

T.C. Numaranız


 

Doğum Tarihiniz


 

Telefon Numaranız


 

E-Mail Adresiniz


 

2.Kişi Kayıt
Ad Soyadı

D.Tarihi    
T.C No      

3.Kişi Kayıt
Ad Soyadı

D.Tarihi    
T.C No      

4.Kişi Kayıt
Ad Soyadı

D.Tarihi    
T.C No      

5.Kişi Kayıt
Ad Soyadı

D.Tarihi    
T.C No      

 

Not

 


 
   

Facebook

 
 

   
   
   
  
   


 
           
Siteden yararlanırken gri tur ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz. gritur.com Copyright 2014-2023 Tüm hakları saklıdır.
 

           
  > Anasayfa
> Acentelerimiz
> İletişim

 

> Gizlilik İlkeleri
> Gri Tur İlkeleri
> Ulaşım Krokisi
> Yurtiçi Turları
> Yurtdışı Turları
> Kültür Turları
> Gemi Turları
> Yurtiçi Otelleri
> Yurtdışı Otelleri
> Tatil Köyü & Resort
> Kıbrıs Otelleri
> Şehir Otelleri
> Yurtiçi Uçak Bileti
> Yurtdışı Uçak Bileti
> Uçak Bileti Satın Al
 

   Bizi takip edin!

URA MEDYA
iskenderun tur hatay tur hatay turlar iskenderun turlar iskenderun uçak bileti hatay uçak bileti yurt içi turlar yurt dışı turlar kültür turu otel rezervasyon antakya turlar antakya turları