FRİGYA TURU ’’ RAMAZAN BAYRAMI ÖZEL’’ | GRİ TUR | İSKENDERUN-ANTAKYA
 
Anasayfa  |  Acentelerimiz  |  Müşteri Yorumları  |  Banka Hesap Numaraları  |  İletişim
 

English France Germany Arabic  

 

       
 

FRİGYA TURU ’’ RAMAZAN BAYRAMI ÖZEL’’


21-24 NİSAN

FRİGYA TURU

POLATLI – DUA TEPE - GORDİON -  SİVRİHİSAR -  ESKİŞEHİR -  AİZONA ANTİK KENTİ -  KÜTAHYA - FRİG VADİSİ AFYON MERKEZ -  EMRE GÖLÜ -  ASLANTAŞ - SİLLE  - AYA ELENA KLİSESİ

 21-24 NİSAN 2023

3 GECE 4 GÜN

RAMAZAN BAYRAMI ÖZEL TURU

BÖLGENİN EN İYİ OTELLERİNDE KONAKLAMA

BÖLGENİN EN İYİ REHBERLERİ İLE ANLATIM


 

1.GÜN ÇIKIŞ / 20.04.2023

Antakya Vali Göbeği: 22.00 ’de

İskenderun Gri Tur önü: 23.30 da

 

2.GÜN ÇIKIŞ / 21.04.2023

Siz değerli misafirlerimiz ile belirlenen yerde buluşma ve Polatlı’ya hareket. Yol üzerinde vereceğimiz kahvaltı molamızın ardından Yolumuz üzerinde bulunan Alagöz Karargâh Müzesi ile gezimize başlıyoruz. Alagöz Karargâh Müzesi Atatürk’ün 22 gün 22 gece Sakarya savaşını yönettiği yerdir. 5713 şehidimizin anısına yapılmış olan Sakarya Şehitliğini ziyaret edip, savaşın önemli mevkilerinden olan, Duatepe’ye çıkıyor hem şehri tepeden seyretme imkânı buluyor hem de buradaki anıtları inceliyoruz. Öğle yemeği molasının ardından tarihin sırlarını gizleyen kente Gordion’a doğru yola çıkıyoruz. Kral Midas’ın Tümülüs’ü ilk durağımız. Kral Midas’ın mezarının ziyaretinin ardından Frig Uygarlığına ait eserlerin sergilendiği Gordion Müzesi’nin gezilmesi. Belirlenen saatte Unesco Dünya miras listesinin geçici listesinde olan Sivrihisar’a (Panoramik) gidiyoruz. Rehberimiz tarafından detaylı bilgi ve panoramik şehir turu ardından Eskişehir merkezde yer alan 5* Otelimize doğru yol alıyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

 

3.GÜN ÇIKIŞ / 22.04.2023

Sabah otelde sabah kahvaltımızı aldıktan İlk olarak Kurşunlu Cami'si ve Külliyesi’ni ziyaret ettikten sonra Unesco Dünya Kültür Mirası Geçici Listesi'ndeki Odun Pazarı Meydanı ve kendine özgü mimarisi ile Odun Pazarı evlerini geziyoruz. Atlı Handa Lületaşı atölyelerinin gezilmesi ve hediyelik eşya alışverişi sonrası Eskişehir’de ki gezimizi tamamladıktan sonra Kütahya merkezde vereceğimiz öğle yemeğinden sonra son yılların en popüler noktası tarihte ki ilk borsa binasının olduğu Unesco Dünya Kültür Mirası Geçici Listesindeki Aizanoi Antik Kenti'ne hareket. Aizonai’de Roma Köprüsü, hamam, Dünya'nın ilk Borsa Binası, Zeus Mabedi, stadyum ve tiyatronun gezilmesi sonrası Konaklama ve akşam yemeği Kütahya merkezde yer alan otelimizde.

 

4.GÜN ÇIKIŞ / 23.04.2023

Sabah otelde kahvaltımızı aldıktan sonra Afyon’a doğru direk yolculuğumuza başlıyoruz. Afyon denince her ne kadar aklımıza kaplıcalar gelse de keşif edilmemiş mükemmel tarihi sahnelerde keza bu bölgede yer almaktadır. Frig Vadisi boyunca savunma yapıları, kaya mezarları, kaya yerleşimleri, kaya kiliseleri, kaya anıtları, sunaklar, antik yollar, kervansaraylar, tümülüsler, peri bacaları var. Hem tarihi hem doğal dokunun içinde gezerken insanın kendisini bambaşka bir âleme gitmiş gibi hissettirecektir.. Programıza  Emre Gölü, Aslantaş, Avdalas kalesi, Ayazini metropolis, Kral yolu ve Frig vadisi tabiat parkı ile bugünkü programıza sonlandırırken burası aynı zamanda Arog filmininde çekilmiş olduğu nokta olup, Kapadokya gibi yoğun peri bacaları olmasa da yine önemli ölçüde Kapadokya gibi peri bacaları olan, popüler olan bir noktadır. Konaklama ve akşam yemeği Afyon’da yer alan otelimizde

 

5.GÜN ÇIKIŞ / 24.04.2023

Otelde kahvaltımızı aldıktan sonra turumuzun son gününde programımıza Afyon şehir merkezi ile başlıyoruz. Kentin tam ortasında heybetiyle duran Afyon kalesi’ni rehberimizden dinleyip ( Kaleye çıkmıyoruz), Anadolu’da kurulan ilk Mevlevihane olan Sultan Divani Mevlevihanesi, 40 ahsap direğe oturtularak 13.yy yapılan Afyon Ulu Cami’nin gezilmesinin ardından tarihi çarşılarda Afyon’un meşhur lokum, sucuk, kaymak ve şarküteri ürünleri için alışveriş imkanı. Burada ki programımızı tamamladıktan sonra Konya’nın saklı bir köşesi olan olağanüstü güzellikte olan Sille’ye gidiyoruz. Şehrin 8 km uzaklığında bambaşka bir dünya bekliyor olacak bizi ve Sille’yi gezmeye başlıyoruz. Aya Elena Kilisesi, Sille Hamam ve Kent müzesi ile Turumuzu sonlandırıp Adana, İskenderun ve Antakya’ya doğru yol alıyoruz.  Turumuzu güzel anılarla tamamlayıp, başka turlarda, hikayelerde buluşmak dileği ile vedalaşıyoruz.

 

DAHİL OLAN HİZMETLER

Ulaşım

1 gece Eskişehir’de 5* otelde konaklama

1 gece Kütahya’da 5 otelde konaklama

1 gece Afyon’da 5* otelde konaklama

Otellerde 3 ad. Sabah kahvaltısı

Otellerde 3 ad. Akşam yemeği

Alanında en iyi rehberler 4 gün gezi

Programda belirtilen çevre gezileri

Zorunlu seyahat sigortasu

Araç içi ikramlar

 

DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

Müze ve ören yeri girişleri

İlk gün yolda ki kahvaltı

Yemeklerde alınan içerecekler

Programda belirtilmeyen her şey

FİYATLANDIRMA

NAKİT & T. ÇEKİM

KK 5 TAKSİT

Yetişkin

6000 ₺

+550 ₺

7-12 Yaş Çocuk

4400 ₺

+440 ₺

3-6 Yaş Çocuk

2900 ₺

+290 ₺

Tek Kişi Katılım

1500 ₺

+160

0-2 Yaş çocuklar koltuk almaz ise 150 TL seyahat sigortası ücreti öder. Çocuk indirimleri 2 yetişkinle aynı oda da kalmak şartı ile geçerlidir.

 

 

GRİ TUR’UN GENEL BİLGİLENDİRMESİ

 1. Rehberimiz Programını Tamamen Gerçekleştirmek Kaydı ile Programın Seyrinde Değişiklik Yapabilir.
 2. Ön ödemesi alınmamış hiçbir tur tarafımızca kesin sayılmaz. Kesin rezervasyon ön ödeme ile olur.
 3. Triple (3 kişilik) Odalarda Üçüncü Yatak Normal Yatak Konforunda Olmayabilir. Otel Duruma Göre Misafirlerimize Açılır-Kapanır Yatak ya da Çekyat Verebilir. Bizim buna yapabileceğim bir şey yok maalesef tur alırken buna da karar verin.
 4. 3 Yaşını Doldurmuş Her Bireyin Otobüste Koltuk Alması Zorunludur. Otobüslü Turlarda 00-1,99 Yaş Çocuklardan Ücret Alınmaz. Eğer Çocuklar İçin Otobüste Koltuk İstenirse 02-06 Yaş Çocuk Fiyatı Uygulanır.
 5. 4- Koltuk Numaraları Rezervasyon Tarih Sırasına Göre Belirlenir. Turu Erken Satın Alan Misafirler Önde Oturmaya Hak Kazanırlar. Son yolcu sayısına göre araç değişikliği yapılabilir. Misafirin kayıt tarihi yine baz alınarak oturma planı yapılır.
 6. Ekstra Turlar, Kişi Sayısına Bağlı Olarak Hareket Eder. Ekstra Bir Turun Gerçekleşmemesi Halinde Misafirin Tazminat Hakkı Doğmaz. Bu Durumda Gri Tur’un Bir Sorumluluğu Yoktur. Ekstra Tur Fiyatları Değişebilir.
 7. Tur Programında Belirtilen Saatler, Normal Hava ve Yol Koşullarına Göre Hesaplanmış Olup, Olası Gecikmelerde Gri Tur sorumlu tutulamaz.
 8. Tur Konaklama Bölgelerinde ve Otellerinde Yoğunluğa Göre Aynı Standartlarda Olmak Kaydı İle Değişiklik Yapılabilir.
 9. Uçaklı Turlarda Gri Tur Yoğunluğa Bağlı Olarak ve Programı Aksatmamak Kaydıyla; Havalimanı, Havayolu Şirketi ve Uçuş Saati Değiştirme Hakkını Saklı Tutar.
 10. Bu Turun Hareketi İçin Minimum Katılımcı Sayısı 30 Olarak Öngörülmüştür. Yeterli Sayıda Çoğunluk Olmadığında Turu 3 Gün Önceden Haber Vermek Kaydı İle İptal Hakkı Gri Tur’’da Saklıdır. Turun İptali Durumunda Gri Tur İptalini Bizzat Bildirmek Zorundadır. Yasal Süreç Olduğundan Tazminat Hakkı Yoktur. Ön Ödeme Tutarı Kayıt Tarihinde Rezervasyon Bedelinin Minimum %30’dur. Turun Hareket Tarihinden 7 Gün Önce Kalan Tur Bedelinin Tamamlanması Gerekir.  En Son Sirkü Bir Önceki Sirküyü Geçersiz Kılar.
 11. Araçlarımız 46 kişilik büyük otobüs, 27 Kişilik yarım otobüs, 18 Kişilik Sprinter şeklindedir. Katılımcı sayısına göre araç tercihi yapılır.

 

1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI

Satın aldığınız turu “zorunlu seyahat sigortası poliçesi” ile güven altına alıyoruz. Kapsamı: Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesidir.
Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. (Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır). 1. Dereceden misafirin sağlık nedeni ile tura katılamama durumunda ise Devlet hastanesinden epikriz raporu ile sigorta şirketi ile iletişim halinde bizzat kendisi olmalıdır.

 Fiyat : 6000 ₺
   


 

Rezervasyon Kayıt
 

Tur Adı


 

Tur Tarihi


 

Rezervasyon Tarihi


 

Adınız Soyadınız


 

T.C. Numaranız


 

Doğum Tarihiniz


 

Telefon Numaranız


 

E-Mail Adresiniz


 

2.Kişi Kayıt
Ad Soyadı

D.Tarihi    
T.C No      

3.Kişi Kayıt
Ad Soyadı

D.Tarihi    
T.C No      

4.Kişi Kayıt
Ad Soyadı

D.Tarihi    
T.C No      

5.Kişi Kayıt
Ad Soyadı

D.Tarihi    
T.C No      

 

Not

 


 
   

Facebook

 
 

   
   
   
  
   


 
           
Siteden yararlanırken gri tur ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz. gritur.com Copyright 2014-2023 Tüm hakları saklıdır.
 

           
  > Anasayfa
> Acentelerimiz
> İletişim

 

> Gizlilik İlkeleri
> Gri Tur İlkeleri
> Ulaşım Krokisi
> Yurtiçi Turları
> Yurtdışı Turları
> Kültür Turları
> Gemi Turları
> Yurtiçi Otelleri
> Yurtdışı Otelleri
> Tatil Köyü & Resort
> Kıbrıs Otelleri
> Şehir Otelleri
> Yurtiçi Uçak Bileti
> Yurtdışı Uçak Bileti
> Uçak Bileti Satın Al
 

   Bizi takip edin!

URA MEDYA
iskenderun tur hatay tur hatay turlar iskenderun turlar iskenderun uçak bileti hatay uçak bileti yurt içi turlar yurt dışı turlar kültür turu otel rezervasyon antakya turlar antakya turları