TATVAN, SİİRT, CİZRE, NEMRUT TURU | GRİ TUR | İSKENDERUN-ANTAKYA
 
Anasayfa  |  Acentelerimiz  |  Müşteri Yorumları  |  Banka Hesap Numaraları  |  İletişim
 

English France Germany Arabic  

 

       
 

TATVAN, SİİRT, CİZRE, NEMRUT TURU


9-13 Mayıs

Güneşin doğduğu topraklarda, Güneşin batışını izlemek …

TATVAN, SİİRT, CİZRE, NEMRUT TURU

VAN GÖLÜ - NEMRUT KRATER GÖLÜ – AHLAT – BİTLİS  - VEYSEL KARANİ – SİİRT – TİLLO -  DELİKLİ TAŞ – CİZRE – MEM-U ZİN -  EZİDİ VE SÜRYANİ KÖYLERİ - MALABADİ KÖPRÜSÜ – BATMAN - CENDERE KÖPRÜSÜ – ARSEMİA - NEMRUT DAĞI - GÜNEŞİN BATIŞI

3 GECE 4 GÜN

9-13 MAYIS    

BÖLGENİN EN İYİ OTELLERİNDE KONAKLAMA

5* SİİRT BARDEN OTEL + 5* CİZRE DİVAN OTEL + 4* BATMAN MEZOPOTAMİA OTEL


 

1. GÜN ÇIKIŞ / 09.05.2023

19.00    Hatay Vali Göbeği (Kardeşler Künefe Önü)
20.30    Gri Tur Önü (Mete Aslan Bulvarı)

 

2. GÜN 10.05.2023

Sabah Tatvan da Van gölüne karşı bizim için özel hazırlanan kahvaltımızı aldıktan sonra rehberimiz eşliğinde ilk durağımız Van Gölü hakkında genel bilgileri alıyoruz. Ardından tarihi 16.Yüzyılda Osmanlı Devleti Van Beylerbeyi Olan Hüsrev Paşa Tarafından Yapılan El Aman Hanı aynı zamanda Türkiye’nin En Büyük 6400 Metre Alanda Kurulu 45 Odalı Tek Külliye Hanıdır. Hanı gezdikten minibüslerle Nemrut Dağı’nda dünyanın ikinci büyük krater gölü olan Nemrut Krater Gölü’nü, sıcak ve soğuk su göllerini ve hala tüten buhar bacalarını görüyoruz. Sonrasında sonra orta çağ Türk Mimarisi mezarlarını içeren bir açık hava müzesi niteliğindeki Ahlat Selçuklu Mezarlığı’nı geziyoruz Burada ki gezimizi tamamladıktan sonra öğle yemeğimizde Bitlis’in yöresel lezzetlerinden Bünyan’ı tattıktan sonra Siirt’e doğru yol alıyoruz. Yol üzerinde Hz. Veysel Karani Türbesini ziyaret ediyor. Konaklama için Siirt merkezde yer alan 5* Barden Otelimize geçiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

 

3.GÜN 11.05.2023

Sabah otelde kahvaltımızı aldıktan sonra siz değerli misafirlerimiz ile ilk olarak minibüslerimize atlayıp son yılların en güzel noktalarından birisi olan ve sizleri kendine hayran bırakacak olan Delikli Taş hal arasında ki ismi ile Rasıl Hacar Botan Vadisi kanyonuna gidiyoruz. Burada ki gezimizi tamamladıktan Tillo (Aydınlar) Başta İbrahim Hakkı hazretlerinin dünyaca ünlü "Marifetname" adlı eseri olmak üzere, pek çok Tillolu alimin eserlerinde yerleşim yeri olan ilçede rehberimizden bilgi alıp o maneviyatı solukluyoruz. Merkezde Öğle yemeği için mola verip ardında ise Eruh üzerinden Karsık boğazını ve Şırnak merkezi geçip Cizre’ye doğru yol alıyoruz. Siirt-Cizre arası 135 Km.Konaklama  ve dinlenme 5* Cizre Divan Otelde

4.GÜN 12.05.2023

Kahvaltıdan sonra bölge de ilk olarak Cizre Dengbej kültürü ile tanışma. Rehberimiz eşliğinde Mem-u Zin türbesi Mem-u Zin içinde ilahi aşk olan bir öyküdür. Bu aşk olayı Cizre Beyi Emir Zeynuddin döneminde Hicri 854 (1450-1451) yılında meydana gelmiştir. Daha sonrasında rehberimizle öğle saatlerine kadar Cizre Şehir merkezini gezip, Yola düşüyoruz Cizre’den hareket eden aracımız İdil’e doğru yol alırken, Ezidi inancındaki bu yaradılış öyküsü zihnimin derinliklerinden çıka gelir. bir Ezidi köyü olan Mağara Köyü’ne diğer ismi ile Kiwex doğru gidiyoruz. Aynı yol üzerinde yer alan Süryani Kliselerine ise ziyaretler yapıyoruz. Midyat merkezden geçerek Batman’da yer alan otelimize geçip konaklama sağlıyoruz. Konaklama ve akşam yemeği Batman’daki otelimizde

 

5.GÜN 13.05.2023

Sabah otelde aldığımız açık büfe kahvaltısından sonra Malabadi Köprüsü’ne doğru yol alıyoruz. Evliya Çelebiye göre bu köprü, Abbasiler dönemine ait bir mimari şaheserdir. Abbasi hanedanına mensup zengin bir tüccarın, hayrat için köprüyü yaptırdığı Seyahatname'de anlatılır. Ancak, Artukoğulları Beyliği dönemine ait olduğu ve Artuk'un torunlarından ilgazi oğlu Timurtaş tarafından 1147 yılında yaptırıldığı da söylenmektedir. Mostar Köprüsü'nün ikizi olarak kabul edilir. Adıyaman’a Nemrut Dağı’na doğru yola çıkıyoruz. Yol güzergâhımızda Karakuş Tümülüsü'nü görüp, Muazzam yapıya sahip Cendere Köprüsü'ne geçiyoruz, muhteşem mimarisiyle Cendere Köprüsü bizi adeta büyülüyor. Ardından Yeni Kale'ye geçip , bu eşsiz yapıyı fotoğraflandırıyoruz. Arsemia Tapınağını görüyoruz. Sonrasında Gün Batımı için Nemrut Dağı’na çıkıyoruz. I.Antiochos, Zeus, Apollon, Herakles, Kommagene, Kartal ve Arslan Heykellerini görüyoruz. Dağın en önemli unsuru ise Kommagene Kralı Antiochos'a ait Tümülüs ve Kutsal alanlarıdır.  Batı ve doğu terası bağış sunağını fotoğraflandırıp kameralarımızı açıyoruz ve Dünyada güneşin en güzel battığı yerde Adıyaman Nemrut Dağında güneşin batışını keyifle izliyoruz. Güneşin batışının ardından önce belli bir yere kadar yürüyerek sonra araçlarımıza binerek Kahta ilçesinde bizi bekleyen otobüsümüze doğru yol alıyoruz. Otobüsümüze bindikten sonra yol üzerinde vereceğimiz molalardan sonra İskenderun ve Hatay’a doğru yol alıyoruz.

Başka bir Gri Turizm organizasyonunda buluşmak dileğiyle sizlerle vedalaşıyoruz

 

GEZİ ÜCRETİNE DÂHİL SERVİSLER

 • Ulaşım Lüks turizm belgeli araçlarla
 • İlk varıştaki kahvaltı
 • 1 Gece 5* Siirt Barden Otelde konaklama
 • 1 gece 5* Cizre Divan Otelde konaklama
 • 1 gece 4* Batman Mezopotamia Hotelde konaklama
 • Otellerde 3 ad. Sabah kahvaltısı
 • Otellerde 3 ad. Akşam yemeği
 • 4 gün boyunca  bölgenin en iyi rehberleri ile rehberlik hizmeti
 • Araç içindeki sıcak-soğuk içecek ikramları
 • Kişiye özel Seyahat Sağlık Sigortası
 • Gri Tur hizmet standardı

GEZİ ÜCRETİNE DÂHİL OLMAYAN SERVİSLER

 • Müze ve ören yeri girişleri
 • Öğle yemekleri
 • Minibüs ücretleri

FİYATLANDIRMA

NAKİT & T.ÇEKİM

KK 5 TAKSİT

+TAKSİT 

2-3 kişilik Odada kişi başı 

5500 TL

+550 TL

 

7-12 Yaş ilave yatak     

4000 TL

+400 TL

 

3-6 Yaş ilave yatak  

2900 TL

+290 TL

 

Tek kişi konaklama farkı

1350 TL

+135 TL

 

Taksit World ve Bonus Kartlara yapılmaktadır. 

 

GENEL BİLGİLENDİRME

 1. Rehberimiz Programını Tamamen Gerçekleştirmek Kaydı ile Programın Seyrinde Değişiklik Yapabilir.
 2. Ön ödemesi alınmamış hiçbir tur tarafımızca kesin sayılmaz. Kesin rezervasyon ön ödeme ile olur.
 3. Triple (3 kişilik) Odalarda Üçüncü Yatak Normal Yatak Konforunda Olmayabilir. Otel Duruma Göre Misafirlerimize Açılır-Kapanır Yatak ya da Çekyat Verebilir. Bizim buna yapabileceğim bir şey yok maalesef tur alırken buna da karar verin.
 4. 3 Yaşını Doldurmuş Her Bireyin Otobüste Koltuk Alması Zorunludur. Otobüslü Turlarda 00-1,99 Yaş Çocuklardan Ücret Alınmaz. Eğer Çocuklar İçin Otobüste Koltuk İstenirse 02-06 Yaş Çocuk Fiyatı Uygulanır.
 5. 4- Koltuk Numaraları Rezervasyon Tarih Sırasına Göre Belirlenir. Turu Erken Satın Alan Misafirler Önde Oturmaya Hak Kazanırlar. Son yolcu sayısına göre araç değişikliği yapılabilir. Misafirin kayıt tarihi yine baz alınarak oturma planı yapılır.
 6. Ekstra Turlar, Kişi Sayısına Bağlı Olarak Hareket Eder. Ekstra Bir Turun Gerçekleşmemesi Halinde Misafirin Tazminat Hakkı Doğmaz. Bu Durumda Gri Tur’un Bir Sorumluluğu Yoktur. Ekstra Tur Fiyatları Değişebilir.
 7. Tur Programında Belirtilen Saatler, Normal Hava ve Yol Koşullarına Göre Hesaplanmış Olup, Olası Gecikmelerde Gri Tur sorumlu tutulamaz.
 8. Tur Konaklama Bölgelerinde ve Otellerinde Yoğunluğa Göre Aynı Standartlarda Olmak Kaydı İle Değişiklik Yapılabilir.
 9. Uçaklı Turlarda Gri Tur Yoğunluğa Bağlı Olarak ve Programı Aksatmamak Kaydıyla; Havalimanı, Havayolu Şirketi ve Uçuş Saati Değiştirme Hakkını Saklı Tutar.
 10. Bu Turun Hareketi İçin Minimum Katılımcı Sayısı 30 Olarak Öngörülmüştür. Yeterli Sayıda Çoğunluk Olmadığında Turu 3 Gün Önceden Haber Vermek Kaydı İle İptal Hakkı Gri Tur’’da Saklıdır. Turun İptali Durumunda Gri Tur İptalini Bizzat Bildirmek Zorundadır. Yasal Süreç Olduğundan Tazminat Hakkı Yoktur. Ön Ödeme Tutarı Kayıt Tarihinde Rezervasyon Bedelinin Minimum %30’dur. Turun Hareket Tarihinden 7 Gün Önce Kalan Tur Bedelinin Tamamlanması Gerekir.  En Son Sirkü Bir Önceki Sirküyü Geçersiz Kılar.
 11. Araçlarımız 46 kişilik büyük otobüs, 27 Kişilik yarım otobüs, 18 Kişilik Sprinter şeklindedir. Katılımcı sayısına göre araç tercihi yapılır.

 

1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI

Satın aldığınız turu “zorunlu seyahat sigortası poliçesi” ile güven altına alıyoruz. Kapsamı: Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesidir.
Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. (Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır). 1. Dereceden misafirin sağlık nedeni ile tura katılamama durumunda ise Devlet hastanesinden epikriz raporu ile sigorta şirketi ile iletişim halinde bizzat kendisi olmalıdır.

 

 

 Fiyat : 5500 ₺
   


 

Rezervasyon Kayıt
 

Tur Adı


 

Tur Tarihi


 

Rezervasyon Tarihi


 

Adınız Soyadınız


 

T.C. Numaranız


 

Doğum Tarihiniz


 

Telefon Numaranız


 

E-Mail Adresiniz


 

2.Kişi Kayıt
Ad Soyadı

D.Tarihi    
T.C No      

3.Kişi Kayıt
Ad Soyadı

D.Tarihi    
T.C No      

4.Kişi Kayıt
Ad Soyadı

D.Tarihi    
T.C No      

5.Kişi Kayıt
Ad Soyadı

D.Tarihi    
T.C No      

 

Not

 


 
   

Facebook

 
 

   
   
   
  
   


 
           
Siteden yararlanırken gri tur ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz. gritur.com Copyright 2014-2023 Tüm hakları saklıdır.
 

           
  > Anasayfa
> Acentelerimiz
> İletişim

 

> Gizlilik İlkeleri
> Gri Tur İlkeleri
> Ulaşım Krokisi
> Yurtiçi Turları
> Yurtdışı Turları
> Kültür Turları
> Gemi Turları
> Yurtiçi Otelleri
> Yurtdışı Otelleri
> Tatil Köyü & Resort
> Kıbrıs Otelleri
> Şehir Otelleri
> Yurtiçi Uçak Bileti
> Yurtdışı Uçak Bileti
> Uçak Bileti Satın Al
 

   Bizi takip edin!

URA MEDYA
iskenderun tur hatay tur hatay turlar iskenderun turlar iskenderun uçak bileti hatay uçak bileti yurt içi turlar yurt dışı turlar kültür turu otel rezervasyon antakya turlar antakya turları