GÜNÜBİRLİK TARSUS TURU | GRİ TUR | İSKENDERUN-ANTAKYA
 
Anasayfa  |  Acentelerimiz  |  Online Uçak Bileti  |  Müşteri Yorumları  |  Öneri ve Şikayet  |  İletişim
 

English France Germany Arabic  

 

       
 

GÜNÜBİRLİK TARSUS TURU


7 Mart Pazar, 13 Mart Cumartesi, 21 Mart Pazar, 27 Mart Pazar,

TARSUS  TURU

7 Mart Pazar

13 Mart Cumartesi

21 Mart Pazar

27 Mart Pazar

 


ÇIKIŞ NOKTALARI VE SAATLERİ

06.00 Hatay Vali göbeğinden

06.20 Top Boğazından

07.00 İskenderun Gri Tur önünden

07.30 Dörtyol Otogar Önünden

08.45 Adana Vali Göbeğinden

 

Siz değerli misafirlerimizi belirlenen toplanma yerlerinden aldıktan sonra ilk durağımız olan tahmini 2 saat 30 Dk. sürecek olan Tarsus şelalesinde kahvaltımızı alıyoruz. Burada bizim için özel hazırlanan sabah serpme kahvaltımızı aldıktan sonra siz değerli misafirlerimiz ile başlıyoruz gezmeye… Sırasıyla

Tarsus Şelalesi

Tarsus Tarsus Şelalesi. Mersin'e bağlı Tarsus ilçesinin kuzeyinde Berdan Çayı üzerindeki şelale, Berdan Nehri’nin 4–5 m yükseklikten dökülmesi ile meydana gelmiştir. Şelalenin bulunduğu alan jeolojik olarak konalemera yapısına sahip olduğundan buradaki kayalar kolayca oyulmaktadır.

Ashab- ı kehf mağarası Yedi uyuyanlar

Yedi Uyurlar Efsanesi, mitolojik tanrılara inanışın azaldığı, tek tanrıya inancın belirginleşmeye başladığı MS 2. yüzyılda geçer. Zalim hükümdarları nedeniyle sığındıkları bir mağarada 309 yıl uyudukları varsayılan 7 uyurları barındırdığı iddia edilen Eshab-ı Kehf, ‘Yedi Uyurlar Mağarası' olarak da anılır. Çok tanrılı dönemde, tek tanrıya inandıkları için eziyete uğrayan Hristiyan inancından olan Yemliha, Mekseline, Mislina, Mernuş, Sazenuş, Tebernuş ve Kefeştetayuş adında yedi gencin hikayesi

Taş kuyu Mağarası

Tarsus ilçesinin yaklaşık 10 km kuzeybatısında, Taşkuyu Köyü'nde bulunan mağara. Taşkuyu Mağarası; permo-karbonifer yaşlı mermerler ile bunları örten miyosen yaşlı kireçtaşları dokanağında gelişmiştir.

Tarsus şehir Merkezi

Tarsus, Mersin ilinin en doğusundaki ilçesidir. İlçe doğuda Adana, batıda Mersin merkez, kuzeyde Pozantı ve Çamlıyayla, güneyde Akdeniz ile çevrilidir. Tarihte en yaygın Kilikya olarak anılan bölgede bulunan ilçenin Hitit Uygarlığı başta olmak üzere köklü bir uygarlık geçmişi vardır.

Danyal Cami

Makam-ı Danyal Camii, kent merkezinde, Kubat Paşa Medresesi’nin yanında bulunmaktadır. 1857 yılında Danyal Peygamber’e ait sembolik türbenin üzerine yapılan cami, türbenin kutsallığından dolayı Makam Camii olarak adlandırılmıştır.  1960’lı yıllarda camiye ilave olarak son cemaat bölümü de yapılmıştır.

Eski Tarsus evleri

Zengin bir geçmişe sahip olan Tarsus’ta, tarihi canlı tutan Tarihi Tarsus Evleri günümüzde önemini korumaya devam etmektedir. Taş, kerpiç ve ahşap kullanılarak hazırlanan Tarihi Tarsus Evlerinin alt katı ambar, üst katı ise yaşam alanı olmak üzere iki bölüm halinde yapılmıştır. Çukurova’da yetişen pamuk, hacimen çok yer kapladığından, evlerin ambar kısmında muhafaza edilir. Yıllar içinde bu yapılara ihtiyaçlar doğrultusunda banyo, mutfak gibi eklemeler yapılmıştır. Yüksek duvar ve avlu, geleneksel Tarsus Evlerinin özelliklerinden bazılarıdır. Günümüzdeki sağlıklaştırma çalıştırmaları ile, bu yapılar yenilenerek Tarsus’un tarih kokan sokaklarında, görsel zenginliği ile filmlere ve dizilere ev sahipliği yapmakta, butik otel, cafe, restaurant vb. mekanlarla yaşamaya devam etmektedir.

St Paul Kuyusu

Eski Tarsus evlerinin yoğun olduğu bölgede St. Paul'un evi olarak kabul edilen yerin avlusunda bulunan kuyu St. Paul Kuyusu olarak bilinir. Evin bahçesinde yakın zamana kadar yapılan  kazı çalışmalarında bazı duvarlar ortaya çıkarılmıştır. St. Paulus'un Hıristyanlık için önemine bağlı olarak bu kalıntıların ve kuyunun çok eskiden beri kutsal sayılması, kentte yakın zamana kadar yaşayan Hıristiyan cemaatinin inancının izleri olarak yorumlanmaktadır.

St Paul Klisesi

St. Paul Kilisesi veya Aziz Pavlus Kilisesi, Mersin ilinin Tarsus ilçesinde yer alır. Geleneğe göre St. Paul Kilisesi'nin inşa tarihi 1102'dir, ancak mevcut yapı, kubbesiz bir bazilika, çok daha sonra 1862'de inşa edildi. 1992-1993 yıllarında Vatikan tarafından Aziz Paul Sempozyumu ve Ayini düzenlenmiştir.

Kleopatra kapısı Panoramik

Kleoptra Kapısı veya Deniz Kapısı, adını Mısır kraliçesi VII. Kleopatra'dan alan, Mersin'in Tarsus ilçesinde bulunan bir şehir kapısıdır. Kleopatra Kapısı, Tarsus'un girişindedir. Bizans Döneminde inşa edilen kent surlarının Dağ Kapısı, Adana Kapısı ve Deniz Kapısı bulunuyordu. 

Nusret Mayın Gemisi

Tarsus Belediyesi bir parkı Nusret Mayın Gemisi Kültür Parkı olarak düzenlemiş ve yenilenmiş olan Nusret Mayın gemisi bu parka yerleştirilmiştir. Parkta ayrıca küçük bir kapalı alan ile Çanakkale savaşını simgeleyen Seyit Onbaşı heykeli gibi diğer unsurlar da vardır. Park 2003 yılında ziyarete açıldı. Açılışta o tarihte Tarsus Belediye başkanı (ayrıca 2014-2019 arası Mersin Büyük şehir Belediye Başkanı) olan Burhanettin Kocatmaz şöyle dedi:”Tarsus ve Tarsus’lu seni sahiplendi. Sana kucak açtı. Seni bağrına bastı. Kim bilir? Belki de seni Tarsus’a çağıran bir sebep vardı.

Buradaki programızı sonlandırdıktan sonra siz değerli misafirlerimiz ile birlikte dönüş yoluna geçiyoruz. Dolu dolu bir günün vermiş olduğu keyifli yorgunluk ile Hatay ve İskenderun’a doğru yol alıyoruz.

 

DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Lüks Turizm belgeli araçlar ile ulaşım
 • Profesyonel Turist rehberi
 • 1618 nolu yasaya göre sigorta
 • Araç içi ikramlar
 • Araçta Paket Kahvaltı Sandavic
 • Gri Tur hizmet kalitesi

DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Müze ve Örenyeri girişleri

FİYATLANDIRMA

ÜCRET DETAYI NAKİT VEYA TEK ÇEKİM KREDİ KARTINA 4 TAKSİT WORLD, BONUS
KİŞİ BAŞI 125  TL 135 TL

 

ÖNEMLİ NOTLAR !

 • Ön ödemesi yapılmayan hiçbir rezervasyon kesin kayıt değildir. 50 TL ön ödeme yapmak şartı ile geri kalanını tur günü araçta rehbere ödeyebilirsiniz.
 • Hava, Yol, Gidilen bölgede varsa bir sıkıntı, Vb. durumlardan dolayı Rehber uygun gördüğü takdirde programda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Tura katılım sağlayan tüm misafirlerimiz bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.
 • Tura Kayıt sırasında sizden ön ödeme talep edilir. Bu yapmış olduğunuz ön ödeme çok özel bir durum olmadığı sürece tur iptal durumunda iade edilmez.
 • Koltuk numarası kayıt sırasına göre verilmektedir. Tur esnasında hiçbir şekilde değiştirilemez. Kura çekimi, günlük değişmeli koltuk uygulaması bizde yoktur.
 • Araç durumu talebe göre ayarlanır. 15 kişilik Mercedes Sprinter VİP, 30+ ve üzeri Büyük Travego ve Tourismo tipi lüks turizm belgeli araçlarla seyahat ediyoruz.

   PANDEMİ VE ALINAN TEDBİRLER   

 • Tüm turlarımız Covid prosedürlerine uygun olup, gittiğimiz noktalarda buna özen gösteren Otel ve tesisleri tercih ediyoruz.
 • Tüm araçlarımız bakanlığın şart koştuğu kapasite ile sınırlıdır.
 • Tüm araçlarımızda maske,dezenfektan, sosyal mesafe kurallarına azami özen gösterilmektedir.
 • Turdan önce tüm katılımcıların HES kodu kontrol edilerek riskli olanlar hiçbir şekilde tura kabul edilmemektedir.


Fiyat : 125 TL
   


 

Rezervasyon Kayıt
 

Tur Adı


 

Tur Tarihi


 

Rezervasyon Tarihi


 

Adınız Soyadınız


 

T.C. Numaranız


 

Doğum Tarihiniz


 

Telefon Numaranız


 

E-Mail Adresiniz


 

2.Kişi Kayıt
Ad Soyadı

D.Tarihi    
T.C No      

3.Kişi Kayıt
Ad Soyadı

D.Tarihi    
T.C No      

4.Kişi Kayıt
Ad Soyadı

D.Tarihi    
T.C No      

5.Kişi Kayıt
Ad Soyadı

D.Tarihi    
T.C No      

 

Not

 


 
   

YURTDIŞI TURLAR

 
   

Facebook

 
 

   

@gritur

   

   
  
   


 
           
Siteden yararlanırken gri tur ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz. gritur.com Copyright 2014-2021 Tüm hakları saklıdır.
 

           
  > Anasayfa
> Acentelerimiz
> İletişim

 

> Gizlilik İlkeleri
> Gri Tur İlkeleri
> Ulaşım Krokisi
> Yurtiçi Turları
> Yurtdışı Turları
> Kültür Turları
> Gemi Turları
> Yurtiçi Otelleri
> Yurtdışı Otelleri
> Tatil Köyü & Resort
> Kıbrıs Otelleri
> Şehir Otelleri
> Yurtiçi Uçak Bileti
> Yurtdışı Uçak Bileti
> Uçak Bileti Satın Al
 

   Bizi takip edin!

URA MEDYA
iskenderun tur hatay tur hatay turlar iskenderun turlar iskenderun uçak bileti hatay uçak bileti yurt içi turlar yurt dışı turlar kültür turu otel rezervasyon antakya turlar antakya turları