KAPADOKYA IHLARA TURU | GRİ TUR | İSKENDERUN-ANTAKYA
 
Anasayfa  |  Acentelerimiz  |  Online Uçak Bileti  |  Müşteri Yorumları  |  Öneri ve Şikayet  |  İletişim
 

English France Germany Arabic  

 

       
 

KAPADOKYA IHLARA TURU


07-08 Ağustos, 22-22 Ağustos

Güzel Bir Masala Günaydın Deyin…

KAPADOKYA – IHLARA TURU 2021

ÇANAK ÇÖMLEK VADİSİ-PAŞABAĞLARI-DEVRENT VADİSİ- SİNASOS KÖYÜ

ASMALI KONAK-TURASAN-ÜÇ GÜZELLER- ONXY TAŞ MAĞAZASI- DERİNKUYU YERALTI ŞEHRİ-IHLARA VADİSİ

 

16.

07-08 Ağustos

450 TL

 

17.

21-22 Ağustos

450 TL

 

18.

04-05 Eylül

450 TL

 

19.

18-19 Eylül

450 TL

 

20.

02-03 Ekim

450 TL

 

21.

16-17 Ekim

450 TL

 

22.

23-24 Ekim

450 TL

 

23.

30-31 Ekim

450 TL

CUMHURİYET BAYRAMI

24.

06-07 Kasım

450 TL

 

25.

13-14 Kasım

450 TL

 

26.

20-21 Kasım

450 TL

 

27.

27-28 Kasım

450 TL

 

28.

11-12 Aralık

450 TL

 

 

ÇIKIŞ

Cuma’yı Cumartesi’ye Bağlayan Gece

Hatay Vali Göbeğinde Toplanma 02.00 de hareket

İskenderun Gri Turizm önünde toplanma 03.00 de hareket

Adana Gar Önünde toplanma 05.00 da hareketle Misafirlerimizi alarak Pozantı, Niğde güzergâhlarını takiben sabah saat 07.30 ile 08.30 civarında Kapadokya bölgesine varış sağlıyoruz. Varış sağlıyoruz. Güne çok güzel bir kahvaltı ile merhaba diyoruz...

1.GÜN

Extra olarak alacağımız sabah kahvaltısının ardından, ilk olarak 4000 bin yıldır bölgede babadan oğula, dededen toruna Kızılırmak’ın toprağından yapılan Çömlekçilik sanatını görmeye, ÇÖMLEK atölyelerine gidiyoruz. Böylece bir tezgâhın başına oturup, ustanın yardımı ile kendi ellerinizle çömleğinizi yapma imkânınız olacak. Zelve’de bulunan ve PAŞABAĞLARI olarak bilinen, bölgenin en büyük ve çok başlı Peri Bacalarının bir arada olduğu bu bölgede, isteyen konuklarımız Peri Bacalarının içine girerek, keyifli yürüyüşlerle güzel anlar yaşayabilecekler… DERVENT VADİSİ veya HAYAL VADİSİ ismi de yakıştırılan bu bölgede, neyi hayal ederseniz onu karşınızda görebileceğiniz etkileyici vadiyi fotoğraflıyoruz. Daha sonrasında Ürgüp üzerinden MUSTAFA PAŞA Köyü’ne gidiyoruz. Mustafa Paşa antik dönemde adı SİNASOS olan eski bir Rum köyü. Kapadokya’nın en doğal kalmış yerlerinden biri, Aynı Mustafa Paşa 1924 nüfus mübadelesine kadar Ortodoks Rumlarının yaşadığı ve 700’e yakın taş konağın olduğu bir köymüş. Bölgenin tanıtımına önemli katkısı olan aynı zamanda ÜRGÜP’ün büyük konaklarına örnek alarak görebileceğimiz ASMALI KONAK dizisinin çekildiği konağı ziyaret ediyoruz. Ardından, bölgede yaklaşık 4000 yıldır üretiminin yapıldığı, meşhur şaraplarının satışının yapıldığı TURASAN ŞARAP FABRİKASI’ na uğruyoruz. Dileyen konuklarımız alışveriş yapabilecekler… Kapadokya'nın simgesi ÜÇ GÜZELLER' de (Üç güzel peri bacası) Panoramik araçtan inmeden anlatıp, Bölgede çıkarılan değerli taşların işlendiği ONXY taş mağazasına uğruyor devamında ise konaklama için BÖLGEYE ÖZGÜ TAŞ KAYA  otelimize geçiş sağlıyoruz. (Pandemi yasakları olmaz ise Akşam Extra Olarak Türk Gecesine Katılım sağlıyoruz.)

2.GÜN

Sabah, erken saatlerde isteyen konuklarımızla, BALON TURU’na (hava şartları uygun olursa, ekstra) katılıyoruz. Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından, yönümüzü DERİNKUYU YERALTI ŞEHRİ’ne çeviriyoruz... Yerin altında 8 kat olarak inşa edilmiş ve içerisinde büyük bir topluluğu barındırabilecek kapasitedeki yeraltı şehrine dar koridorlardan giriyoruz. Misyonerler okulu, vaftiz havuzu, günah çıkartma yeri, erzak depoları, havalandırma bacaları, şarap imalathaneleri, kiliseler, manastırlar, su kuyuları, tuvaletler ve toplantı alanlarını geziyor rehberimizden bilgi alıyoruz.  Ve daha sonrasında Dünyanın en büyük kanyonlarından biri olan IHLARA VADİSİ’ne hareket ediyoruz. 105 kiliseyle ve içinden akan Melendiz Çayıyla doğa ve tarihi iç içe bulabileceğiniz ve hala içinde yaşayanların olması itibariyle insana ayrı bir heyecan veren IHLARA VADİSİ’ ne ulaşıyoruz. Önce, AĞAÇALTI KİLİSESİ’ni, sonrasında ise YILANLI ve SÜMBÜLLÜ kiliselerini ziyaret edip, rehberimizin anlatımlarıyla buradaki gezimizi tamamlıyoruz. (Burada ki yürüyüş parkuru tahmini 1 saat sürmektedir. Rahat ayakkabı ve kıyafet tercih etmenizde yarar vardır.) Gezimiz tahmini saat 16.00 ile 17.00 arasında bitmekte olup gece tahmini 22.00 gibi İskenderun ve 23.00 gibi ise Hatay’a varış sağlıyoruz. Bir başka GRİ TUR organizasyonunda görüşmek dileği vedalaşıyoruz. Şimdiden katılacak olan tüm misafirlerimize iyi tatiller diliyoruz. Güzel Program hazırladık gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz.

 

DÂHİL OLAN HİZMETLER

DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER

Lüks Turizm belgeli araçlarla ulaşım

Müze girişleri

1 gece BÖLGEYE ÖZGÜ TAŞ KAYA OTELDE konaklama

Öğle Yemekleri

2 Tam gün Profesyonel Rehberlik

Balon Turu – Türk Gecesi – Atv Turu

1618 nolu yasaya göre Zorunlu Seyahat sigortası

İlk gün varışta sabah kahvaltısı

1 ad. Kahvaltı

 

1 ad. Akşam Yemeği

 

Araç içi soğuk, sıcak ikramlar

 

Acente refakati

 

 FİYATLANDIRMA

NAKİT

3 TAKSİT

5 TAKSİT

YETİŞKİN

450 TL

+30 TL

+40 TL

7-12 YAŞ

380 TL

+25 TL

+35 TL

3-6 YAŞ

300 TL

+20 TL

+25 TL

TEK KİŞİ FARKI

100 TL

110 TL

115 TL

 

ÖZEL GÜNLER FİYATLANDIRMASI

Özel günlerde otellerin fiyatları normal günlerden daha Yüksek olduğu için tüm özel gün ve bayramlarda fiyatlarımız FARKLI olarak afişe edilmiştir.

 

ÖNEMLİ NOTLAR:

  • Hava, Yol, Gidilen bölgede varsa bir sıkıntı, Vb. durumlardan dolayı Rehber uygun gördüğü takdirde programda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Tura katılım sağlayan tüm misafirlerimiz bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.
  • Tura Kayıt sırasında sizden ön ödeme talep edilir. Bu yapmış olduğunuz ön ödeme çok özel bir durum olmadığı sürece tur iptal durumunda iade edilmez. Bu tur için 150 TL ön ödeme şartı vardır.
  • Koltuk numarası kayıt sırasına göre verilmektedir. Tur esnasında hiçbir şekilde değiştirilemez. Kura çekimi, günlük değişmeli koltuk uygulaması bizde yoktur.
  • Araç durumu talebe göre ayarlanır. 15 kişilik Mercedes Sprinter VİP, 30+ ve üzeri Büyük Travego ve Tourismo tipi lüks turizm belgeli araçlarla seyahat ediyoruz.

 Fiyat : 450 TL
   


 

Rezervasyon Kayıt
 

Tur Adı


 

Tur Tarihi


 

Rezervasyon Tarihi


 

Adınız Soyadınız


 

T.C. Numaranız


 

Doğum Tarihiniz


 

Telefon Numaranız


 

E-Mail Adresiniz


 

2.Kişi Kayıt
Ad Soyadı

D.Tarihi    
T.C No      

3.Kişi Kayıt
Ad Soyadı

D.Tarihi    
T.C No      

4.Kişi Kayıt
Ad Soyadı

D.Tarihi    
T.C No      

5.Kişi Kayıt
Ad Soyadı

D.Tarihi    
T.C No      

 

Not

 


 
   

   

Facebook

 
 

   

@gritur

   

   
  
   


 
           
Siteden yararlanırken gri tur ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz. gritur.com Copyright 2014-2021 Tüm hakları saklıdır.
 

           
  > Anasayfa
> Acentelerimiz
> İletişim

 

> Gizlilik İlkeleri
> Gri Tur İlkeleri
> Ulaşım Krokisi
> Yurtiçi Turları
> Yurtdışı Turları
> Kültür Turları
> Gemi Turları
> Yurtiçi Otelleri
> Yurtdışı Otelleri
> Tatil Köyü & Resort
> Kıbrıs Otelleri
> Şehir Otelleri
> Yurtiçi Uçak Bileti
> Yurtdışı Uçak Bileti
> Uçak Bileti Satın Al
 

   Bizi takip edin!

URA MEDYA
iskenderun tur hatay tur hatay turlar iskenderun turlar iskenderun uçak bileti hatay uçak bileti yurt içi turlar yurt dışı turlar kültür turu otel rezervasyon antakya turlar antakya turları