ORTA AVRUPA EKİM | GRİ TUR | İSKENDERUN-ANTAKYA
 
Anasayfa  |  Acentelerimiz  |  Online Uçak Bileti  |  Müşteri Yorumları  |  Öneri ve Şikayet  |  İletişim
 

English France Germany Arabic  

 

       
 

ORTA AVRUPA EKİM


25-31 EKİM 2019

ORTA AVRUPA

MACARİSTAN - SLOVAKYA - AVUSTURYA - ÇEKYA 

BUDAPEŞTE - VİYANA - PRAG - CESKY KRUMLOV - ESTERGOM - BRATİSLAVA

VYSEGRAD - SZTENDERE - SEEGOROTTO - KARLOVY VARY 

 

TÜM TURLAR + KAHVALTI VE AKŞAM YEMEKLERİ + ORTAÇAĞ GECESİ

ÇİGAN GECESİ + GRİNZİG MEYHANELERİ DAHİL

25 - 31 EKİM  2019

THY İLE ADANA ÇIKIŞLI


 

1. Gün: Adana - İstanbul / Budapeşte – Macar Çigan Gecesi

Sabah saat 06.00’da Adana Şakirpaşa Havalimanında buluşarak, Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından  TÜRK HAVA YOLLARI'nın  tarifeli TK2455 sefer sayılı uçuşu ile saat 07.25’de İstanbul’a hareket. 09.20’deki varışımız sonrası Atatürk Havalimanı dış hatlarına geçerek, TÜRK HAVA YOLLARI'nın  tarifeli TK1033 sefer sayılı uçuşu ile saat 11.55’de Budapeşte  uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Yerel saat ile 12.55’de varış.Burada bizi bekleyen tur aracımızla ve Türkçe rehberimiz ile Budapeşte şehir turunaçıkıyoruz. Tuna Nehri’nin ikiye ayırdığı Buda ve Peşte’nin tüm güzelliklerini keşfedeceğimiz orta Avrupa’nın en göz alıcı şehirlerinden birisi olan Budapeşte’de ilk olarak Kahramanlar Meydanı’na gidiyoruz. Macar tarihinin önemli kahramanlarının heykellerinin yer aldığı tören meydanını gezdikten sonra panoramik şehir turu ile Tuna Nehrini süsleyen birbirinden güzel köprüleri görerek Budin Kalesi’ne çıkıyoruz. Peşte’nin en yüksek tepesinde yer alan Barok Saray, Katedral ve eski şehir kalıntılarını göreceğimiz ve harika manzaralar göreceğimiz yürüyüşümüzün ardından Tuna’nın kıyısına şehrin en ünlü caddesine gidiyoruz. Vaci Caddesinde vereceğimiz serbest zaman sonrasında yine çok güzel bir manzara göreceğiniz Gellert Tepesi veCitadella’ya çıkıyoruz. Tuna Nehri ve etrafındaki tarihi yapıların seyrine doyamayacağınız molamızın ardından otele hareket. Odalara yerleşme ve kısa dinlenme molası sonrası en güzel bölge şarapları ve yemeklerini tadabileceğimiz Macar Çigan Gecesi’ne gidiyoruz. Bol müzikli Showlar eşliğinde geçireceğimiz gece sonrası otele dönüş ve geceleme.

 

2. Gün: Budapeşte – Estztergom – Visegrad – Sztendere – Tuna Nehri Tekne Turu

Otelde alacağımız kahvaltımızın ardından Esztergom Kalesi’ne gidiyoruz. 2 saat kadar manzarası bol yolculuk sonrasında Estergom’u karşıdan fotoğraflayabilmek için Tuna’nın karşı kıyısına yani Slovakya topraklarına kısa bir geçiş yapıp grup fotoğraflarımızı aldıktan sonra tekrar Macar toprağına dönüyoruz. Fethi kolay olmayan ve fetihten sonra muhafazası önem arz eden Osmanlının Avrupa’daki yayılım ve hâkimiyet politikasında önemli yer tutan Estergon Kalesi ve Esztergom Katedrali’ni geziyoruz. Papalık için de önemli merkezlerden olan Estergom Katedrali aynı zamanda taç giyme törenlerinin önemli mekânlarındandır. Estergom gezimizin ardından tuna nehri kıyısı boyunca yolculuğumuza devam edip Visegrad Kasabası’na geliyoruz. RenaissanceRestaurantta öğle yemeği için mola veriyoruz. Ortaçağ’da yaşayan krallar ve kraliçeler gibi ağırlanacağınız ve tüm sunumların ortaçağ dönemi gibi olduğu yemeğimizin ardından Szentendere Artistler Köyüne gidiyoruz. Macaristan’ın tüm hediyelik eşyalarını uygun fiyatlarla alma imkânına sahip olacağınız mola sonrasında Budapeşte’ye dönüş ve tekne turu zamanı. Avrupa’nın en güzel nehir turlarının başında gösterilen Tuna’da karadan tanıdığımız Buda ve Peşte’yi birde tekne ile gezeceğiz. Buda ve Peşte’yi birbirine bağlayan köprüleri, nehrin iki yakasındaki tarihi yapıları ve Margaret Adası’nı gördükten sonra tekneden iniş ve günün sonunda otele dönüş ve geceleme.

 

3. Gün: Bratislava – Viyana – Seegrotto – Grinzing – Kahlenberg – Heuriger

Otelde alacağımız kahvaltımızın ardından Macaristan’a veda edip Slovakya’ya gidiyoruz. Avrupa’nın kendisi küçük ama kişi başına düşen 35.000€’luk milli geliri ile en zengin başkentlerinden olan Bratislava’ya gidiyoruz. Bratislava’da ilk olarak şehre ve Tuna’ya hâkim tepede bulunan Bratislava Kalesi’ne çıkıyoruz. Burada kısa fotoğraf molası sonrasında tarihi şehir merkezine gidiyoruz. St. Martin Katedrali, GrassalkovichPalace, Parlamento, Slovak Devlet Tiyatro Binası, Mozart’ın 6 yaşında Maria Theresa’ya ilk konserini verdiği tarihi bina görülecek yerler arasındadır. Bratislava gezimizin ardından Viyana’ya hareket. İlk olarak Seegrotto Yeraltı Gölü’ne gidiyoruz. Nazi Almanya’sının 2.Dünya savaşında ilk jet fabrikası olarak da kullandığı Avrupa’nın en büyük yer altı gölü olan Seegrotte’ye, gidip müzesini gezdikten sonra, tekne turu yapıyoruz. Unutamayacağınız kadar gizemli ve güzel olan Seegrotte gezisi sonrasındaKahlenberg Tepesine çıkıyoruz. Bir sonraki gün gezeceğimiz Viyana’ya şöyle bir tepeden baktıktan sonra Grinzing Meyhaneleri olarak adlandırılan Heuriger bölgesinde Viyana’ya özgü meşhur şinitzel mönüden oluşan akşam yemeğimizi yine bölgeye özgü müzik eşliğinde aldıktan sonra konaklayacağımız otele hareket. Odalara yerleşme ve geceleme

 

4. Gün: Schonbrunn Sarayı –Hundertwasser– Viyana

Otelde alacağımız kahvaltımızın ardından Viyana turumuza çıkıyoruz. İlk olarak Sissi’nin ve Maria Theresa’nın yaşadığı dünyaca meşhurSchonbrunn Sarayına gidiyoruz. Bir zamanlar Avrupa siyasi ve cemiyethayatının en önemli merkezi olan Saray ve yaşantısı hakkında bilgi aldıktan sonra sarayın en önemli bölümü olan bahçesini gezmek için serbest zaman veriyoruz. Yazlık saray olarak kullanılan Schonbrunn Sarayından sonra otobüsümüzle panoramik şehir turuna çıkıyoruz. Turumuzda Ring Caddesi üzerinde bulunan ve her biri sanat harikası olan Opera binası, Hofburg Kışlık Sarayı, Tabiat Tarihi ve Sanat Tarihi Müzeleri, Viyana Üniversitesi, Belediye Sarayı (Rathaus),Votiv Kilisesi, St. Stepfan Kilisesi gibi harika yapıları gördükten sonra Tuna Nehri’nin karşı kıyısına geçip yeni ve modern mimarinin örneklerini gördükten sonra panoramik turumuzun otobüs ile olan kısmını tamamlayıp yürüyüş turumuza başlıyoruz. Stephansdom Kilisesi, 300yıl önce hırsızların asıldığı Lugeck Meydanı, Mozart, Beethoven ve Schubert gibi müzisyenlerin müdavimi olduğu Griechenbeisl Meyhanesini ve kışlık saray Hoburg’un sanat harikası bahçelerini gördükten sonra Viyana’nın meşhur Pastanelerinden birisinde kahve ve elmalı strudel keyfi yapabilirsiniz. Şehrin tarih kokan sokaklarının tadını çıkardıktan sonra Hundertwasser Evi’ni görmek üzere hareket ediyoruz. Avusturyalı sanatçı FriedensreichHundertwasser tarafından yapılan ilginç mimariye sahip yapıyı gördükten sonra akşam yemeğimizi almak üzere restauranta hareket ediyoruz. Akşam yemeğimizin ardından otele dönüş ve geceleme.

 

5. Gün: Cesky Krumlov – Prag

Otelde alacağımız kahvaltımızın ardından Viyana’dan ayrılıp Çek Cumhuriyeti’ne doğru hareket ediyoruz. Yaklaşık 3 saatlik yolculuk sonrası Ortaçağ’ın en korunagelmiş şehri CeskyKrumlov’a varıyoruz.Unesco tarafından da korunması gereken şehirler listesine alınmış olan Çek Cumhuriyeti'nin büyüleyici tarihi kentlerinden biri olan Cesky’nin 250’nin üzerinde korunmuş tarihi binası ve sokakları arasında yürürken rönesans çağında bulacaksınız kendinizi.  Prag’ın minyatürü olan Cesky şehrinin en önemli yapısı olan kalesi ise sizi büyüleyecek. Ortaçağ’a kısa bir veda sonrası Prag’a yolculuğumuz devam edecek. 1,5 saatlik yolculuk sonrası Prag’a varış, akşam yemeği ve 4* Otelde geceleme.

 

 

6. Gün: Karlovy Vary – Prag / Ortaçağ Gecesi

Otelde alacağımız kahvaltımızın ardından ılıcaları ile ünlü Karlovy Vary’egidiyoruz.Orman içinde yeralan ve bol oksijendoğası ile 17. ve 18. Yüzyılda Avrupa sosyetesinin ve devlet adamlarının en uğrak ve en meşhur şehri olan Karlovy Vary’de ilk olarak ATATÜRK’ün 1918 de kaldığı oteli göreceğiz. Sonrasında yan yana inşa edilmiş onlarca muhteşem sarayı, Dovorak`ın, Mozart`ın Göthe`nin, Beethoven`ın, Puşkin`in evlerini görecek, 12 farklı termal suyun çıktığı termal galerileri ziyaret edeceğiz. Kristal,  Porselen, Granat, Kehribar taşlarının ve diğer geleneksel Çek hediyelik eşyalarının satıldığı satış mağazalarında alışveriş yapıp buraya özgü gofretlerin tadına bakabilirsiniz. Karlovy Varygezimizin ardından Prag’a dönüyoruz. Otele dönüş ve dinlenme molamızın ardından otelden çıkıp sizi Orta Çağ’a götüreceğiz. Yılan ve Ateşle Dans eden kızlar, sokak savaşçıları, çingeneler, hırsızlar ve dilenciler ile unutulmaz animasyonların yer aldığı Orta Çağ Gecesi’ne gidiyoruz. Yemekli Show programı sonrası otele dönüş ve geceleme.

 

7. Gün: Prag Şehir Turu / İstanbul – Adana

Otelde alacağımız kahvaltımızın ardından kuleler şehri Prag’ı gezmek üzere otelden çıkıyoruz. Dünya’ca ünlü yazar Franz KAFKA’nın doğduğu ve yaşadığı, her köşesinden sanat ve kültür fışkıran bohemliğin ve romantizmin merkezi Çek Cumhuriyeti’nin başkenti Prag’da Panoramik Şehir turusonrası şehrin her köşesini karış karış gezeceğimiz bol yürüyüşlü bir tura başlıyoruz. 6. yüzyılda kurulduğu varsayılan kentte çoğu önemli yapı bugüne kadar bozulmadan gelebilmiştir. Şehir turu sırasında Hradcany Kale Bölgesi, Loretta Kilisesi, Cumhurbaşkanlığı Sarayı, yapımının 600 yıl sürdüğü söylenen neo-gotik Rönesans ve Barok özellikleri bünyesinde barınan St.Vitüs Katedrali, Simyacılar sokağı, Franz Kafka’nın Evi, Altınyol, 13. yüzyılda Baş Mimar Peter Parler tarafından yaptırılan üzerinde 31 Aziz Heykelinin bulunduğu Charles Köprüsü, Eski Şehir Meydanı, 15. yüzyılda inşa edilen üzerinde 12 Havari bulunan tarihi Astronomik saat kulesi ve TYN Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Serbest zaman esnasında misafirlerimiz ekstra Vltava Nehri Tekne Turu ile farklı kareleri fotoğraflama şansını da yakalayabilirler. Prag’da dolu dolu geçen bir günün sonunda havalimanına transfer. Bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Türk Hava Yolları TK 1770 nolu seferi ile saat 19.25’de İstanbul'a hareket, saat 23.05’de varış ve İç hatlar terminaline geçerek yine Türk Havayollarının TK 2476 sefer sayılı saat 02.20 uçuşu ile  Adana’ya hareket. 04.00 Adana’ya inişimizi varışımızı takiben turumuzun sonu. Bir başka turumuzda görüşmek üzere…

 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Türk Hava Yolları İle Adana -İstanbul - Adana Ekonomi Sınıfı Uçak Bileti,
 • Türk Hava Yolları İle İstanbul- Budapeşte Prag - İstanbul Ekonomi Sınıfı Uçak Bileti,
 • Macaristan / Budapeşte 4* Otelde 2 Gece Konaklama,
 • Avusturya / Viyana 4* Otelde 2 Gece Konaklama,
 • Çek Cumhuriyet / Prag 4* Otelde 2 Gece Konaklama,
 • Konaklama Yapılan Otellerde 6 Adet  Açık Büfe Kahvaltı
 • Macar Çigan Gecesi Eğlencesi Yemekli Ve Alkollü / Alkolsüz İçecek İkramlı,
 • Viyana Grinzing Meyhaneleri Yemekli Ve Alkollü / Alkolsüz İçecek  İkramlı,
 • Prag Ortaçağ Gecesi Yemekli Ve Alkollü / Alkolsüz İçecek İkramlı,
 • Vİiyana’da 1 Akşam Yemeği Alkollü / Alkolsüz İçecek İkramlı,
 • Prag’da 1 Akşam Yemeği Alkollü/ Alkolsüz İçecekli İkramlı,
 • Budapeşte / Vısegrad Renaissance Restaurantta 1 Öğle Yemeği,
 • Rehber Eşliğinde Programda Yazılı Olan Gezinin Uygulaması,
 • Havalimanı Vergileri,
 • Şehir Giriş Ücretleri Ve Vergileri,
 • Turizm Otobüsleri İle Program Akışındaki Seyahatin Gerçekleşmesi,
 • Tuna Nehri Tekne Turu,
 • Yerel Türkçe Profesyonel Rehberlik Hizmeti,
 • Samba Turizm Acenta Refakatçısı,
 • Seyahat Sigortası,
 • Yurt Dışı Çıkış Harcı,
 • Havalimanı - Otel  - Havalimanı Transferleri,

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Müze Giriş Ücretleri,
 • Şoför Ve Yerel Rehber Bahşişleri,
 • Vize Ücreti
 • Ücrete Dahil Olmayan Tüm Yemek Ve Program Harcamaları,
 


Fiyat : 1250 €
   


 

Rezervasyon Kayıt
 

Tur Adı


 

Tur Tarihi


 

Rezervasyon Tarihi


 

Adınız Soyadınız


 

T.C. Numaranız


 

Doğum Tarihiniz


 

Telefon Numaranız


 

E-Mail Adresiniz


 

Not

 


 
   

 
   


 
           
Siteden yararlanırken gri tur ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz. gritur.com Copyright 2014-2020 Tüm hakları saklıdır.
 

           
  > Anasayfa
> Acentelerimiz
> İletişim

 

> Gizlilik İlkeleri
> Gri Tur İlkeleri
> Ulaşım Krokisi
> Yurtiçi Turları
> Yurtdışı Turları
> Kültür Turları
> Gemi Turları
> Yurtiçi Otelleri
> Yurtdışı Otelleri
> Tatil Köyü & Resort
> Kıbrıs Otelleri
> Şehir Otelleri
> Yurtiçi Uçak Bileti
> Yurtdışı Uçak Bileti
> Uçak Bileti Satın Al
 

   Bizi takip edin!

URA MEDYA
iskenderun tur hatay tur hatay turlar iskenderun turlar iskenderun uçak bileti hatay uçak bileti yurt içi turlar yurt dışı turlar kültür turu otel rezervasyon antakya turlar antakya turları