İSKANDİNAVYA & FİYORDLAR TURU (TEMMUZ) | GRİ TUR | İSKENDERUN-ANTAKYA
 
Anasayfa  |  Acentelerimiz  |  Online Uçak Bileti  |  Müşteri Yorumları  |  Öneri ve Şikayet  |  İletişim
 

English France Germany Arabic  

 

       
 

İSKANDİNAVYA & FİYORDLAR TURU (TEMMUZ)


26 TEMMUZ - 02 AĞUSTOS 2019​ /// 7 GECE - 8 GÜN

İSKANDİNAVYA & FİYORDLAR 

DANİMARKA (KOPENHAG) - OSLO (NORVEÇ) - STOCKHOLM (İSVEÇ) 

TÜRK HAVAYOLLARI İLE 

EKSTRA TUR ÜCRETİ YOK / AKŞAM YEMEKLERİ DAHİL

KOPENHAG - BERGEN - FLAM - GUDVANGEN - MYRDAL - LAERDAL - OSLO

KARLSTAD - STOCKHOLM

 BERGEN KONAKLAMA DAHİL 

ADANA ÇIKIŞLI 

26 TEMMUZ - 02 AĞUSTOS 2019​ ///  7 GECE - 8 GÜN

 

 

1. Gün: Adana / İstanbul / Kopenhag - Christianborg – Tivoli Garden

Saat 02.30 da Antakya Vali göbeğinden, 03.30 da İskenderun Gri Tur önündnen hareketle Saat 05.30’da Adana Şakirpaşa Havalimanı iç hatlar terminalinde acenta yetkilisi ile buluşup bilet ve bagaj işlemlerinin ardından THY TK 2455 sefer sayılı uçuşu ile saat 07.40’da İstanbul’a hareket. 09.50’ da Atatürk Havalimanına varış ve dış hatlar terminalinde pasaport, işlemleri sonrası ardından Türk Hava Yolları TK1781 tarifeli seferi ile saat 11.45'da Kopenhag'a hareket ve 14.05’de varış. Havaalanında bizi bekleyen tur aracımız ile Kopenhag turumuza çıkıyoruz. İskandinav Başkentleri arasında en kalabalık ve en hareketli şehirlerden bir tanesi olan Kopenhag’da Christianborg Kalesi, Black Diamond, Danimarka Kraliyet Ailesi'nin kış mevsimini geçirdikleri ve hakla seslenecekleri durumlarda ünlü balkon sahnelerinin yaşandığı Amelienborg Sarayı, Opera Binası, Langelinie Rıhtımı ve Küçük Deniz Kızı Heykeli gibi simgeleşmiş yapıları göreceğiz. Şehir turumuzun sonrasında Tivoli Bahçelerine gidiyoruz. Eğlence ve dinlence alanı olan Tivoli Bahçelerinin çevresinde Kopenhag şehrinin tadını çıkardıktan sonra akşam yemeğimizi alıp konaklama yapacağımız otele hareket ve geceleme

 

2. Gün: Kopenhag - Hillerod - Frederiksborg Şatosu – Helsingor – DFDS Gemisi İle Seyahat

Sabah kahvaltı sonrası otelden ayrılıp Şatolar ve Riviera turuna çıkıyoruz. Baltık Denizi’nin kıyısında muhteşem manzaralar eşliğinde ilk olarak Hillerod’a varıyoruz. Burada 825 yıllık Danimarka krallığına ait ünlüFrederiksborg şatosunu geziyoruz. Şato ziyaretimiz ardından yaklaşık yarım saatlik bir yolculuk sonrasıHelsingor’a ulaşıyoruz. Burada Shakespear'in Hamlet adlı eserine konu olan Danimarka krallarının kurduğuKronborg Kalesi’nde ulaşıp fotoğraf molası veriyoruz. Dönüş yolumuzda Danimarka Rivierası olarak bilinen sahil yolundan geçerek limana hareket ediyoruz. DFDS Firmasının Lüks yolcu gemisi ile Oslo'ya hareket ediyoruz. Seyahat esnasında misafirlerimiz geminin Duty Free, Restoran, Eğlence ve Barlarından yararlanabilirler. Akşam yemeği ve geceleme gemimizde.

 

3. Gün: Oslo – Bergen

Kuzey denizinde birbirinden harika fiyort manzaraları eşliğinde yapacağımız yolculuk ile alacağımız kahvaltı sonrası kamaraların boşaltılması ve Oslo'ya varış. Oslo’da bizi bekleyen aracımıza yerleştikten sonra Bergen’e hareket ediyoruz. Yaklaşık olarak 6 saatlik yolculuğumuzda Çim Çatılı İskandinav Evlerini, Şelaleleri ve yemyeşil zirveleri göreceksiniz. Yolculuğumuzun ardından Kuzeyin en güzel şehri Bergen’e varış. Otelde yemek sonrası geceleme.

 

4. Gün: Bergen - Gudvangen - Flam - Geilo

Otelde kahvaltımızın ardından Bergen turumuzu yapmak üzere otelden ayrılıyoruz. Torget Balık Pazarı, UNESCO Dünya Mirası Listesi‘nde bulunan Bryggen Eski Kent Merkezi ve Bergen Katedrali göreceğimiz noktalar arasında. Dileyen misafirlerimiz serbest zaman esnasında finikü bileti alıp muhteşem manzaraya sahip terasa çıkabilirler. Bergen gezimizin ardından fiyortlar keşfimiz için Bergen’den ayrılıp Gudvangen’e hareket ediyoruz. Yaklaşık 2 saatlik yolculuk sonrası varacağımız Gudvangen’de kısa bir serbest zaman sonrası teknemize binip ana kara içerisine 250 km girmiş olan dünyanın en büyük Fyordunu gezerek irili ufaklı birçok şelaleyi fotoğraflama şansı yakalayacağız. Flam’da bitecek tekne turumuzun sonrasında, Geilo’da konaklayacağımız otele hareket ediyoruz. Alacağımız akşam yemeği sonrası Geilo’daki otelimizde geceleme.

 

5. Gün: Myrdal - Laerdal - Oslo (Norveç)

Otelde kahvaltımızın ardından saat 09.00’da otelden ayrılıp Oslo’ya hareket ediyoruz. Yolumuz üzerinde dünyanın en uzun tüneli olan Laerdal’dan geçerek 12.yüzyıldan kalan ve inşaatında çivi kullanılmayan Borgundkilisesini görüp Norveç'in başkenti Oslo’ya varacağız. Kopenhag, Stockholm ve Helsinki'nin ardından İskandinavya'nın 4. büyük şehri olan Oslo’da, 1049 yılında III.Harald tarafından kurulmuştur. Panoramik olarak yapacağımız Oslo şehir turunda; Kraliyet Sarayı, Meclis Binası, Belediye Sarayı, Folk Müzesi, Viking Gemileri Müzesi, Ulusal Tiyatro, Karl Johans Caddesi, Vigeland Parkı görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından saat 18.00 sularında Oslo'daki otelimize dönüş ve akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde.

 

6. Gün: Oslo - Karlstad – Stockholm (İsveç)

Sabah kahvaltısının ardından saat 08.30’da Stockholm’e hareket ediyoruz. Yolumuz üzerinde Viking Ortaçağ kentlerinden olan Karlstad’da mola vereceğiz. Mini Karlstad turu sonrasında ekstra öğle yemeğimizi alıpStockholm'e doğru yolculuğumuza devam edeceğiz. Panoramik şehir turu sonrası otele varış, akşam yemeği ve geceleme Stockholm’deki otelde.

 

7. Gün: Stockholm Şehir Turu

Sabah kahvaltı sonrası Stockholm turumuz için otelden çıkıyoruz. 13. yüzyıldan bu yana İskandinavya'nın siyaset, ekonomi ve kültür merkezi konumunda bulunan kent, Malaren Gölü'nün Baltık Denizi ile birleştiği kanalda yer alan ve Stockholm Takım Adaları olarak bilinen 14 ada üzerinde kurulmuştur. Şehre, İsveç'ce de kütük, eski Almanca'da ise sağlamlaştırma anlamına gelen stock ve adacık anlamına gelen holm kelimelerinden türeyerek Stockholm adı verilmiştir. Varışımızı takiben panoramik olarak yapılacak şehir turumuzda; Gamla Stan Adası(1754 yılında inşa edilmiş olan Kungliga Slottet Kraliyet Sarayı, İsveç kraliyet ailesinin resmi rezidansıdır. Avrupa’nın en büyük kraliyet saraylarından biri olan büyüleyici yapı, bir Orta Çağ sarayının yıkıntıları temel alınarak barok stilinde yeniden inşa edilmiştir. Sarayın 608 odasından birçoğunun yanı sıra; Devlet Salonu, Kraliyet Hazineliği, Şövalye Birliklerinin Daireleri, III. Gustav Antika Müzesi, Kronor Müzesi ve Kraliyet Şapeli gibi bölümler de halkın ziyaretine açıktır. Sarayın önünde her cumartesi ve çarşamba 12.15, pazar günleri ise 13.15 saatlerinde üniformalı askerler tarafından nöbet devir teslim töreni gerçekleşmektedir.), Kraliyet Sarayı, Tiyatro Binası, Belediye Sarayı (İsveçlilerin oylarıyla ülkenin en güzel binası seçilen bina, 1911 yılında Ragnar Östberg tarafından art deko stilinde inşa edilmiştir. Altın mozaikler ve renkli camlarla süslü olan büyüleyici bina içerisinde her yıl Nobel Ödülü Yemeği düzenlenmektedir) Kunpsrad Parkı, Fjallgatan Tepesi görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından otelimize transfer ve odalara yerleşme. Akşam Yemeği ve Konaklama Otelimizde.

 

8. Gün: Stockholm Djugarden – Vasa – İstanbul – Adana

Sabah kahvaltı sonrası İskandinav yarım adasının en güzel şehri olan Stokholm’ü detaylı bir şekilde tanıma fırsatı buluyoruz. Turumuza ilk olarak Djurgarden Adası'ndan başlıyoruz. Bir zamanlar İsveç Kraliyet Ailesinin av mekânı olan, günümüzde ise birçok müzeyi bünyesinde barındıran bu adada ilk durağımız dünyaca ünlü Vasa Müzesi'dir. Orijinal parçalarının %95’ten fazlasının korunduğu tam bir Viking hazinesi olan gemiyi hayranlıkla izleyecek ve gezeceksiniz. Vasa sonrası panoramik şehir turumuzu yapıp Havaalanına gidiyoruz. Türk Hava Yolları TK 1796 seferi ile saat 18.15’de İstanbul Atatürk Havalimanı'na hareket. Saat 22.45'de İstanbul'a varış ve İç hatlar terminaline geçerek yine THY TK 2476 sefer sayılı saat 02.20 uçuşu ile Adana’ya hareket. Saat04.00 Adana’ya varışımızı takiben turumuzun sonu. Hatay ve İskenderun Transferleri Bir başka turumuzda görüşmek üzere hoşçakalın.

 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Hatay ve İskenderun çift yön transfer
 • Thy Tarifeli Seferi İle Adana - İstanbul - Adana Ekonomi Sınıfı Uçak Bileti,
 • Thy Tarifeli Seferi İle İstanbul - Kopenhag Ekonomi Sınıfı Uçak Bileti,
 • Thy Tarifeli Seferi İle Stockholm - İstanbul Ekonomi Sınıfı Uçak Bileti,
 • Kopenhag’da 4* Otelde 1 Gece Konaklama,
 • Dfds Gemisi’nde 1 Gece İç Kabin Konaklama,
 • Bergen’de 1 Gece 4* Otelde Konaklama,
 • Geilo’da 1 Gece 4* Otelde Konaklama,
 • Oslo’da 1 Gece 4* Otelde Konaklama,
 • Stockholm’DE 2 Gece 4* Otelde Konaklama,
 • Konaklama Yapılan Otellerde 7 Adet Açık Büfe Kahvaltı, 
 • Dfds Gemisi’nde Açık Büfe Akşam Yemeği,
 • Otellerde & Restaurantta Olmak Üzere 7 Adet Akşam Yemeği,
 • Özel Otobüsümüz İle Programda Yer Alan Tüm Tur Akışı,
 • Konaklama Vergileri Ve Şehir Giriş Ücretleri,
 • Flam- Gudvangen Arası Tekne İle Fiyort Turu,
 • Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti,
 • Tüm Tur Boyunca Acenta Refakat Hizmeti,
 • Havalimanı Vergileri,
 • Seyahat Sigortası,
 • Yurt Dışı Çıkış Harcı,

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Vize Ücreti Ve Servis Bedeli (140€)
 • Müze Giriş Ücretleri + Bergen’de Finikü İle Teras Çıkış Ücreti,
 • Öğle Yemekleri Ve Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler,


Fiyat : 1899 €
   


 

Rezervasyon Kayıt
 

Tur Adı


 

Tur Tarihi


 

Rezervasyon Tarihi


 

Adınız Soyadınız


 

T.C. Numaranız


 

Doğum Tarihiniz


 

Telefon Numaranız


 

E-Mail Adresiniz


 

Not

 


 
   

   

Facebook

 
 

   

@gritur

   

   
  
   


 
           
Siteden yararlanırken gri tur ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz. gritur.com Copyright 2014-2019 Tüm hakları saklıdır.
 

           
  > Anasayfa
> Acentelerimiz
> İletişim

 

> Gizlilik İlkeleri
> Gri Tur İlkeleri
> Ulaşım Krokisi
> Yurtiçi Turları
> Yurtdışı Turları
> Kültür Turları
> Gemi Turları
> Yurtiçi Otelleri
> Yurtdışı Otelleri
> Tatil Köyü & Resort
> Kıbrıs Otelleri
> Şehir Otelleri
> Yurtiçi Uçak Bileti
> Yurtdışı Uçak Bileti
> Uçak Bileti Satın Al
 

   Bizi takip edin!

URA MEDYA
iskenderun tur hatay tur hatay turlar iskenderun turlar iskenderun uçak bileti hatay uçak bileti yurt içi turlar yurt dışı turlar kültür turu otel rezervasyon antakya turlar antakya turları