DOĞU ANADOLU TURU | GRİ TUR | İSKENDERUN-ANTAKYA
 
Anasayfa  |  Acentelerimiz  |  Online Uçak Bileti  |  Müşteri Yorumları  |  Öneri ve Şikayet  |  İletişim
 

English France Germany Arabic  

 

       
 

DOĞU ANADOLU TURU


20-26 EYLÜL 2019

DOĞU ANADOLU TURU

BİNGÖL – SOLHAN – MUŞ – BİTLİS – NEMRUT KRATER GÖLÜ - AHLÂT – VAN GEVAŞ – HOŞAP – AKDAMAR ADASI – MURADİYE ŞELALESİ – DOĞU BAYAZIT - AĞRI DAĞI – İSHAK PAŞA SARAYI – IĞDIR KARS – ANİ – SARIKAMIŞ – ERZURUM – GİRLEVİK ŞELALESİ

GEZİ TARİHLERİ

21-28 HAZİRAN  //  20-26 EYLÜL 2019


 

1. Gün:

Akşam saat 20.30 de Antakya Vali Göbeğinden, 22.00 da İskenderun Gri Turizm önünden hareket, 23.30’da Adana istasyon önünde buluşmamızın ardından saat 23.45’da turumuza başlıyoruz ve Bingöl’e hareket ediyoruz.

 

2. Gün:

Bingöl’e varış ve alacağımız yöresel kahvaltımızın ardından kısa bir şehir turu yapıp rüzgâr ve dış etkenlerin kuvvetine göre hareket ederek yer değiştiren Yüzen Adaları görmek üzere Solhan’a gidiyoruz. Burada seyir terasından panoramik olarak adaları gördükten sonra Muş üzeri Bitlis’e hareket ediyoruz. Bitlis’te alacağımız ekstra öğle yemeğimizin ardından İhlasiye Medresesi, Bitlis Kalesi, El Aman Kervansarayı gezilerimizin sonrasında Tatvan’a hareket ediyoruz. Konaklama yapacağımız 4* Otele varış odalara yerleşme ve alacağımız akşam yemeğimizin ardından dinlenme.

 

3. Gün:

Sabah otelde alacağımız kahvaltımızın ardından minibüslerle otelden ayrılıp Nemrut Kaldera’sına hareket ediyoruz.Buhar Bacası, Ilıkgöl, Soğuk Göl görüldükten sonra tekrar aracımıza dönüş. Otobüsümüzle Ahlât’a gidiyoruz.Selçuklu Mezarlığı ve Mezar Taşları, Emir Bayındır Kümbeti’nin görülmesi sonrası ünlü Ahlât Bastonları’nın yapıldığı atölyelerden bir tanesinin ziyaret edilmesi ve baston yapımı hakkında bilgi alınması ve alışveriş sonrası Van’a hareket ediyoruz. Doğu’nun Denizi olarak bilinen Van Gölü manzaralı yolculuğumuz sonrasında varacağımız Van’da Hüsrev Paşa Külliyesi, Tuşba Kalesi gezilerimizi yapıp konaklayacağımız 4* Otel’e yerleşme. Otelde alacağımız akşam yemeği sonrasında dinlenme.

 

4. Gün:

Sabah otelde alacağımız kahvaltımızın ardından Hoşap’a hareket ediyoruz. Mahmudi Beyliği döneminde yapılan Ortaçağ Şatosu görünümündeki Hoşap Kalesi’nin gezilmesi, Çavuştepe’ye geçiyoruz. Urartular döneminde yapılan depolar, sunakların görülmesi, Gevaş’a hareket. Gevaş’tan bineceğimiz tekne ile Akdamar adasına geçiyoruz. Ortaçağ Ermeni mimarisinin en güzel eserleri arasında sayılan Akdamar Kilisesi’nin görülmesi ve burada verilecek serbest zaman sonrası tekne ile Gevaş’a geçiyoruz. Öğle yemeği sonrası Van 100.yıl Üniversitesi bünyesinde açılan Van Kedi Evi’ni ziyareti Nesli tükenmekte olan Van Kedisi ile ilgili Koruma ve Üretimi hakkında gerekli bilgilerin alınması sonrasında yöresel el dokuma ürünlerinin ve halılarının satıldığı Halı Köy’ü ziyaret ediyoruz. Alışverişlerimizin ardından otele dönüş. Otelde akşam yemeği ve geceleme.

 

5. Gün:

Sabah otelde alacağımız kahvaltımızın ardından Muradiye’ye hareket ediyoruz. Bend – i Mai Çayı üzerinde bulunanMuradiye Şelalesi’nin görülmesi fotoğraf çekimi ve serbest zaman. Çaldıran Ovası’nı izleyerek Tendürek Dağları’nın önemli geçiş noktalarından biri olan 2640 metre yükseklikteki Tendürek Geçit’ini geçerek Ağrı Dağımanzarası eşliğinde Doğubeyazıt’a ulaşıyoruz. Osmanlı’nın Doğudaki en son yapısı olan İshakpaşa Sarayı’nın görülmesi ve Doğubeyazıt çarşılarında alış veriş ve öğle yemeği için vereceğimiz serbest zaman sonrası Türkiye ileİran Sınırında bulunan Meteor Çukuru’nun görülmesi ve fotograf çekimi ardından Kars‘a hareket. 4* Otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme.

 

6. Gün:

Sabah otelde alacağımız kahvaltımızın ardından gezimize başlıyoruz. İlk olarak Kars Kalesi, Panoramik Kars gezisi sonrasında Ani’ye hareket ediyoruz. Ani Antik Kenti gezimiz esnasında Ani Şehir Surları, Aslanli Kapı, Selçuklu Hamamı, Tigran Honents        (Resimli) Kilise ve Büyük Katedral (Fethiye Camii),Ebul Menecuher Camii gezileri ardından Arpa Çay’ın panoramik olarak görülmesi sonrasında Kars’a dönüş burada alacağımız ekstra öğle yemeğimizin ardından Sarıkamış’a hareket ediyoruz. Allahu Ekber Dağları eteklerinde Şehit düşen askerlerimizin aziz anısına yapılmış olan Sarıkamış Şehitliğiziyareti. Erzurum’a hareket. Erzurum’da Aziziye ve Mecidiye Tabyaları, Üç Kümbetler, Yakutiye Medresesi, Çifte Minareli Medrese, Ulu Camii görüldükten sonra Rüstem Paşa Hanı’nda alışveriş için serbest zaman. Palandöken Dağı’nda bulunan otelimize varış. Otelimize yerleşme akşam yemeği ve geceleme

 

7. Gün:

Sabah otelde alacağımız kahvaltımızın ardından Erzincan / Tercan’a hareket. Tercan’da Girlevik Şelalesi’ni gördükten sonra Erzincan – Sivas – Kayseri – Niğde yol üzeriİskenderun ve Hatay'a  hareket ediyoruz.

DAHİL OLAN HİZMETLER

 • SAPHİR - TRAVEGO YA DA TOURİSMO LÜKS TURİZM OTOBÜS İLE ULAŞIM,
 • 1. GÜN BİNGÖL’DE YÖRESEL KAHVALTI,
 • TATVAN’DA 4* OTELDE 1 GECE KONAKLAMA,
 • VAN 4* OTELDE 2 GECE KONAKLAMA,
 • KARS 4* OTELDE 1 GECE KONAKLAMA,
 • ERZURUM 5* POLAT RENAİSSANCE OTELDE 1 GECE KONAKLAMA,
 • KONAKLAMA YAPILAN OTELERDE 5 ADET AÇIK BÜFE KAHVALTI,
 • KONAKLAMA YAPILAN OTELLERDE 5 ADET AKŞAM YEMEĞİ,
 • AKDAMAR ADASI TEKNE TURU,
 • SEYAHAT SİGORTASI,
 • OTOBÜS İÇİ SICAK - SOĞUK İÇECEK İKRAMI (TÜRK KAHVESİ – NESCAFE – BİTKİ ÇAYI - MEŞRUBAT ÇEŞİTLERİ),
 • TUR BAŞLANGIÇ İKRAM ESNASINDA KURABİYE - POAÇA İKRAMI
 • SEYAHAT SİGORTASI,
 • PROGRAMDA BELİRTİLEN GÜNLÜK GEZİLER,
 • KOKARTLI PROFESYONEL REHBERLİK HİZMETİ

DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • TÜM YEMEKLERDE GAZLI & ALKOLLÜ & ALKOLSÜZ İÇECEKLER,
 • ÖĞLE YEMEKLERİ,
 • MÜZE VEYA ÖREN YERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ,

KİŞİ BAŞI ÜCRET

FİYATLANDIRMA                                  

NAKİT & K.K TEK ÇEKİM

K.K 3 TAKSİT

K.K 6 TAKSİT

KİŞİ BAŞI YETİŞKİN

1.550.00TL

1.625.00TL

1.700.00TL

3 – 6 YAŞ ÇOCUK (2 YETİŞKİNLE)

740.00TL

775.00TL

800.00TL

7 – 12 YAŞ ÇOCUK (2 YETİŞKİNLE)

1.150.00TL

1.200.00TL

1.250.00TL

TEK KİŞİ KONAKLAMA FARKI

375.00TL

390.00TL

425.00TL

FİYATLARIMIZ İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİBAŞI KONAKLAMA FİYATLARDIR. KİŞİ TEK KALMAK İSTERSE OTEL SEÇİMİNE GÖRE TEK KİŞİLİK KONAKLAMA FARKINI TUR ÜCRETİNE EKLETMEK ZORUNDADIR.  TAKSİT SEÇENEKLERİ WORLD – AXESS – MAXİMUM ANLAŞMALI BANKA KARTLARINA YAPILMAKTADIR. 3 YAŞ ALTI ÇOCUK KOLTUK ALMAZSA SADECE 50TL SİGORTA ÜCRETİ ÖDER.

 


Fiyat : 1550 TL
   


 

Rezervasyon Kayıt
 

Tur Adı


 

Tur Tarihi


 

Rezervasyon Tarihi


 

Adınız Soyadınız


 

T.C. Numaranız


 

Doğum Tarihiniz


 

Telefon Numaranız


 

E-Mail Adresiniz


 

Not

 


 
   

   

Facebook

 
 

   

@gritur

   

   
  
   


 
           
Siteden yararlanırken gri tur ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz. gritur.com Copyright 2014-2020 Tüm hakları saklıdır.
 

           
  > Anasayfa
> Acentelerimiz
> İletişim

 

> Gizlilik İlkeleri
> Gri Tur İlkeleri
> Ulaşım Krokisi
> Yurtiçi Turları
> Yurtdışı Turları
> Kültür Turları
> Gemi Turları
> Yurtiçi Otelleri
> Yurtdışı Otelleri
> Tatil Köyü & Resort
> Kıbrıs Otelleri
> Şehir Otelleri
> Yurtiçi Uçak Bileti
> Yurtdışı Uçak Bileti
> Uçak Bileti Satın Al
 

   Bizi takip edin!

URA MEDYA
iskenderun tur hatay tur hatay turlar iskenderun turlar iskenderun uçak bileti hatay uçak bileti yurt içi turlar yurt dışı turlar kültür turu otel rezervasyon antakya turlar antakya turları