KISA BATI KARADENİZ TURU | GRİ TUR | İSKENDERUN-ANTAKYA
 
Anasayfa  |  Acentelerimiz  |  Online Uçak Bileti  |  Müşteri Yorumları  |  Öneri ve Şikayet  |  İletişim
 

English France Germany Arabic  

 

       
 

KISA BATI KARADENİZ TURU


28 Eki -01 Kas 2020

BATI KARADENİZ TURU

TARİHİ SİNOP CEZAEVİ - HAMSİLOS FİYORDU -AMASRA - CAM TERAS - MÜNİRE MEDRESESİ 

İNCE KAYA KANYONU - HIDIRLIK TEPESİ -SAFRANBOLU -  DÖNÜŞ

  2020 YILI TUR TARİHLERİMİZ
1.TUR 22-26 NİSAN 2020 GÜNCEL
2.TUR 28 EKİM-01 KASIM 2020 GÜNCEL

 

1.GÜN ÇIKIŞ

 

Saat 15.30 da Hatay Vali göbeğinden Turizm information önünden, 17.00 da İse İskenderun Gri Turizm önünden hareketle Saat 19.00’da istasyon meydanında buluşmamızın ardından saat 19.30’da Niğde - Kayseri - Çorum - Boyabat yol güzergâhından Sinop’a hareket ediyoruz.

 

2. GÜN

Sabah 07.30 sularında varacağımız Sinop’ta alacağımız kahvaltımızın ardından ülkemizin kuzeydeki en uç şehri olan Sinop’u keşfe başlıyoruz. Şimdilerde müze olarak kullanılan ve yüzlerce roman, dizi, film ve şarkıya konu olmuş,  birbirinden dramatik hayat hikâyelerinin yaşandığı Sinop Kapalı Cezaevi’ni gezeceğiz. Sonrasında şehrin tarihi sokaklarında yürüyüş yapacağımız serbest zaman esnasında Kale Burçları görüldükten sonra Türkiye’de fiyort oluşumuna tek örnek olan Hamsilos Fiyordu’na gidiyoruz. Doğa harikası Hamsilos görüldükten sonra ekstra öğle yemeğimizi alacağımız restorana gidiyoruz. Mantısı ile ünlü bu restoranda alacağımız ekstra öğle yemeğimizin ardından Kastamonu’ya hareket ediyoruz. Kastamonu’da, Şerife Bacı ve Atatürk Anıtı, Nasrullah Köprüsü ve Nasrullah Meydanı görüldükten sonra Münire Medresesi El Sanatları Çarşısı’na gidiyoruz. Çarşıda vereceğimiz kısa kahve molamızın ardından konaklama yapacağımız Otelimize  varış ve akşam yemeği sonrası geceleme. kONAKLA

 

3. GÜN

Saat 07.00’da alacağımız açık büfe kahvaltımızın ardından saat 08.30 otelden ayrılıp Eflani, Ovacuma yol üzeri Amasra’ya hareket. Manzaralı bir yolculuk sonrası varacağımız Amasra’da; Amasra Kalesi, Kemere Köprüsü, görülmesi ve Çekiciler Arastasında serbest zaman alışveriş imkânı… Balık ve Salatası ile meşhur restoranda alacağımız ekstra öğle yemeğimizin ardından Safranbolu’ya hareket ediyoruz. Yaklaşık 2 saat sonra varacağımız Safranbolu’da ilk olarak Cam Teras’a gidiyoruz. İncekaya Kanyonu üzerinde yapılan terası ve manzarasını gördükten sonra konaklayacağımız otele hareket ediyoruz. Butik tarzdaki otelimizde alacağımız akşam yemeği sonrası geceleme.

 

4. GÜN

Otelimizde alacağımız kahvaltımızın sonrasında saat 08.00’da otelden ayrılıp Safranbolu gezimize başlıyoruz. İlk olarak Hıdırlık Tepesi’ne çıkıyoruz. Türklerin kente geldiklerinde ilk durakladıkları ve belli bir süre yaşadıkları hıdrellez ve yağmur duası kutlamalarını yaptıkları yer olan Hıdırlık Tepesinden önce eski Safranbolu’yu rehberimiz anlatımında tanıyacağız ve kısa bir fotograf molasının sonrasında geçmişe yolculuğumuza başlıyoruz. Kısa bir yürüyüş sonrasında kendinizi hala Osmanlı dönemini yaşayan bir konağın önünde bulacaksınız. Kaymakamlar Evi. Konağın ilginç mimarisi ve o dönemin yaşam tarzı sizleri büyüleyecek. Kaymakamlar evi gezimizin ardından yürüyüşümüze devam ediyoruz ve Safranbolu’nun konaklama ve ticaret merkezi olan Cinci Han’ı görerek Arasta Çarşısına geliyoruz. Burada ahşap ve bez dokuma ürünlerden satın alabilirsiniz, yol boyunca size ikram edilen safranlı lokumların tadına bakabilir ve bunlardan satın alabilirsiniz. Safranbolu gezimizin ardından Ankara – Aksaray – Pozantı yol güzergâhından Hatay’a hareket ediyoruz. Geç saatte Hatay’a varış.

 

PROGRAMA DÂHİL OLAN HİZMETLER

 • Mercedes Tourismo veya Travego ile ulaşım
 • İlk gün varışta Sinop ta Kahvaltı
 • Kastamonu’nda 1 gece konaklama ‘’ Daday İksir Otel’’
 • Safranbolu 1 gece konaklama  ‘’ Çelik Palas Otel ’’
 • 2 ad. Açık büfe kahvaltı otelde
 • 2 ad. Akşam yemeği otelde (Açık büfe veya Set Menü)
 • Otobüs içi sıcak soğuk İkramlar
 • Zorunlu seyahat sigortası
 • 3 Tam gün rehberlik hizmeti

 

PROGRAMA DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Müze ve ören yeri girişleri
 • Öğle yemekleri ve Tüm içecekler

 

FİYATLANDIRMA NAKİT & T.ÇEKİM KK 5 TAKSİT  
Yetişkin 12+ 850 TL +68 TL  
07-12 Yaş Çocuk 690 TL +55 TL  
03-06 Yaş Çocuk 500 TL +40 TL  
Tek kişi Konaklama farkı 175 TL +15 TL

ÖNEMLİ NOT :

 • Hava, Yol, Gidilen bölgede varsa bir sıkıntı, Vb. durumlardan dolayı Rehber uygun gördüğü takdirde programda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Tura katılım sağlayan tüm misafirlerimiz bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.
 • Tura Kayıt sırasında sizden ön ödeme talep edilir. Bu yapmış olduğunuz ön ödeme çok özel bir durum olmadığı sürece tur iptal durumunda iade edilmez.
 • Koltuk numarası kayıt sırasına göre verilmektedir. Tur esnasında hiçbir şekilde değiştirilemez. Kura çekimi, günlük değişmeli koltuk uygulaması bizde yoktur.

 

 

 

 

 Fiyat : 850 TL
   


 

Rezervasyon Kayıt
 

Tur Adı


 

Tur Tarihi


 

Rezervasyon Tarihi


 

Adınız Soyadınız


 

T.C. Numaranız


 

Doğum Tarihiniz


 

Telefon Numaranız


 

E-Mail Adresiniz


 

Not

 


 
   

YURTDIŞI TURLAR

 
   

Facebook

 
 

   

@gritur

   

   
  
   


 
           
Siteden yararlanırken gri tur ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz. gritur.com Copyright 2014-2020 Tüm hakları saklıdır.
 

           
  > Anasayfa
> Acentelerimiz
> İletişim

 

> Gizlilik İlkeleri
> Gri Tur İlkeleri
> Ulaşım Krokisi
> Yurtiçi Turları
> Yurtdışı Turları
> Kültür Turları
> Gemi Turları
> Yurtiçi Otelleri
> Yurtdışı Otelleri
> Tatil Köyü & Resort
> Kıbrıs Otelleri
> Şehir Otelleri
> Yurtiçi Uçak Bileti
> Yurtdışı Uçak Bileti
> Uçak Bileti Satın Al
 

   Bizi takip edin!

URA MEDYA
iskenderun tur hatay tur hatay turlar iskenderun turlar iskenderun uçak bileti hatay uçak bileti yurt içi turlar yurt dışı turlar kültür turu otel rezervasyon antakya turlar antakya turları