İRAN TURU Doğunun Bin Kültürlü ’’Şah’’ı | GRİ TUR | İSKENDERUN-ANTAKYA
 
Anasayfa  |  Acentelerimiz  |  Online Uçak Bileti  |  Müşteri Yorumları  |  Öneri ve Şikayet  |  İletişim
 

English France Germany Arabic  

 

       
 

İRAN TURU Doğunun Bin Kültürlü ’’Şah’’ı


5-13 Nisan 2019

 

İRAN TURU

Doğunun Bin Kültürlü ''Şah''ı

05-13 NİSAN 2019

TAHRAN (2) - İSFAHAN (2)- YEZD (1) - ŞİRAZ (2)

5* OTELLERDE KONAKLAMALI, TÜM TURLAR, KAHVALTI VE AKŞAM YEMEKLERİ DAHİL VİP GEZİ +TÜRK HAVA YOLLARI  İLE + ADANA ÇIKIŞLI


 

1.Gün 05 Nisan 2019 Cuma: Adana – İstanbul / İstanbul  – Tahran / İRAN 

Akşam saat 14.30 Hatay Antakya Turizm önünden, 16.00 İskenderun Gri Turizm önünden 18.00’da Adana Şakirpaşa Havalimanında buluşarak, Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından  THY TK 2469 sefer sayılı uçuşu ile saat 19.45’de İstanbul’a hareket. 21.30’da inişimizi takiben Atatürk Havalimanı dış hatlar terminaline geçiyoruz. Pasaport / Gümrük vs. işlemlerimiz sonrası THY TK 878 sefer sayılı uçuşu ile saat 01.30’de İran / Tahran’a uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz.

 

2.Gün 06 Nisan 2019 Cumartesi: Tahran

Yerel saat ile 06.00’da inişimizi takiben bizi bekleyen özel otobüsümüz ve rehberimiz eşliğinde İran Turumuza Tahran şehir turu ile başlıyoruz.  Milattan önce 5000’li yıllara dayanan zengin tarihi ve sergilenen eserleriyle İran Ulusal Müzesi, İran Ulusal Mücevher Müzesi, Unesco'nun da koruma altına almış olduğu Gülistan Sarayı (Gülistan Sarayı'nın kapalı olduğu günlerde Sadabad Sarayı gezilir), Tahran Pazarı ve Darband Dağları görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize hareket ve konaklama yapacağımız 5* Tahran İstiklal West Otele yerleşme. Alacağımız akşam yemeği sonrası geceleme otelimizde.

 

3.Gün 07 Nisan 2019 Pazar: Tahran

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası otelden ayrılıp gezimize başlıyoruz. İlk göreceğimiz yer Saadabad Sarayı Kompleksi. Kaçarlar ve Pehlevi Hanedanı tarafından 3000 dönümlük arazide yapılan bu kompleksin 1800 dönümünü doğal orman, pınarlar, yer altı su şebekeleri ve bahçeler oluşturmaktadır. Sabz and Sefid Sarayını ziyaret edeceğiz. Ardından İran'ın en ünlü ressamı ve hattatı olan Reza Abbasi'nin isminin verildiği Reza Abbasi Müzesi'ne hareket ediyoruz. Tur sonunda akşam yemeği ve 5* Tahran İstiklal East Otele dönüş

 

4.Gün 08 Nisan 2019 Pazartesi: Tahran – Kaşhan – İsfahan – Fin Bahçeleri

Sabah otelde alacağımız erken kahvaltı sonrası otelden ayrılıp İsfahan’a hareket. Yol üstünde köklü bir geçmişe sahip olan ve eskiden büyük önem taşıyan kervan yolu üzerinde yer alan Kaşhan kentini geziyoruz. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan, her yanı su kanalları ile çevrilmiş olan bahçe içinde Amir Kabir’in öldürüldüğü hamam da bulunan Fin Bahçeleri, önemli arkeolojik sitelerinden biri olan Sialk Tepesi, Kashan’ın önemli ailelerinden biri olan Borjedi Ailesi’ne ait Boroujerdi Evi görülecek yerler arasındadır. Bu keyifli tur sonrası İsfahan’a devam ediyoruz. Varışın ardından 5* İsfahan Kowser Otel’e yerleşme. Geceleme İsfahan’da otelimizde.

 

5.Gün 09 Nisan 2019 Salı: İsfahan

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası İsfahan şehir turu için otelden ayrılıyoruz. Şehir turumuz esnasında dünyanın en büyük meydanlarından biri olan Nakş-ı Cihan Meydanı, Unesco korumasında olan Mescid-i Cuma, Safevi şahı I. Abbas tarafından içine Çehel Sütün'u da alan geniş bir saray ve botanik bahçeler kompleksinin bir parçası olarak inşa ettirilen Çehel Sutun Sarayı, Şeyh Lütfullah Camii görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından akşam yemeği ve 5* İsfahan Kowser Otelimizde geceleme.

 

6.Gün 10 Nisan 2019 Çarşamba: İsfahan – Yezd – Şah Abbasi Kervansarayı – Ateş Tapınağı

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası Yezd kentine hareket. Yaklaşık 4 saat sürecek yolculuğumuz esnasında yol üstünde panoramik olarak Şah Abbasi Kervansarayı, Kerpiç-Buz Evi’ni, göreceğiz. Gezimizin ardından Yezd’e hareket ve varışımızı istinaden yapılacak panoramik şehir turumuzda, Ateş Tapınağı, Sessiz Kulesi, Rüzgâr Kulesi, Emir Çakmak Zaviyesi görülecektir. Gezimizin ardından akşam yemeğimizi alıp 5* Yazd Safaeeyeh Otelimizde geceleme.

 

7.Gün 11 Nisan 2019 Perşembe: Yezd – Pasargad Kenti – Persepolis – Şiraz

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası Şiraz’a doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde Unesco'nun dünya miraslar listesine aldığı Pasargad Kenti turu yapıyoruz. Pasargad Pers Uygarlığı'nın Ahameniş Hanedanlığının ilk başkenti olma özelliğine sahip bir kenttir. Ardından yolumuza devam ediyoruz ve UNESCO Dünya Mirasları Listesinde yer alan, antik kent Persepolis ve Nakş-ı Rüstem Turunu gerçekleştiriyoruz. Persepolis Antik kenti, ilk olarak MÖ 6.yy sonlarına doğru Pers Kralı 1. Darius tarafından kurulmuştur. Uzun bir süre boyunca Pers İmparatorluğuna başkentlik yapmıştır. Sonrasında vakit olması halinde Sadi Mozalesi ve Hafız Mozalesi ziyaret edilecektir. Ardından Şiraz’a varış akşam yemeği sonrası 5*  Şiraz Royal Otelimize yerleşiyoruz. Geceleme Şiraz’da otelimizde.

 

8.Gün 12 Nisan 2019 Cuma: Şiraz

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası Şiraz şehir turu için otelimizden hareket. Şiraz bulunduğu bölgenin en önemli ticaret ve turizm kenti olup, İran’ın en büyük 6. Kentidir. Tarihte Pers İmparatorluğu’nun başkenti olduğundan bünyesinde birçok tarihi eser ve mekân barındırmaktadır. Şiraz’ın ana caddesi olan Kerim Han-e Zend Bulvarı, şehri boydan boya ikiye böler. Şehirde görülecek birçok tarihi ve turistik yer, bu cadde boyunca sıralanmıştır. Panoramik olarak yapılacak şehir turumuzda; Kerim Han Kalesi, Narenjestan Bahçesi, Eram (İrem Bahçesi), Karikhan Kalesi, Vekil Camii ve Bazaar görülecek yerler arasındadır. Tur sonu akşam yemeği ve 5*  Şiraz Royal Otelimize dönüş.

 

9.Gün 13 Nisan 2019 Cumartesi: Şiraz – İstanbul – Adana-Hatay

Otelde birkaç saat dinlenmenin ardından saat 01.00 – 01.30 suları arasında otelimizden erken çıkış yapıp Şiraz Havalimanına gidiyoruz. Bilet ve gümrük işlemlerinin ardından Türk Havayolları’nın tarifeli seferi TK 885 ile saat 03.00’te İstanbul’a uçuş. Yerel saat ile 05.35’te İstanbul’a inişimizi takiben iç hatlar terminaline geçerek yine Türk Havayollarının TK 2458 sefer sayılı saat 08.40 uçuşu ile Adana’ya hareket. 10.20 Adana’ya inişimiz Hatay ve İskenderun'a transfer sonrası ve turumuzun sonu. Bir başka turumuzda görüşmek ümidiyle…

ÜCRET

2 / 3 KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI

2 / 12 YAŞ ÇOCUK

TEK KİŞİ KONAKLAMA FARKI

1.399€ (EURO)

999€ (EURO)

350€ (EURO)

NAKİT ÖDEME ÜCRETİDİR, K.K VE TAKSİTLİ ÖDEME DETAYLARINI SORUNUZ

 

 

 

 

 

 

 

 

ÜCRETE DAHİL OLANLAR

 • TÜRK HAVA YOLLARI İLE ADANA – İSTANBUL – ADANA EKONOMİ SINIFI UÇAK BİLETİ,
 • TÜRK HAVA YOLLARI İLE İSTANBUL - TAHRAN / ŞİRAZ - İSTANBUL EKONOMİ SINIFI UÇAK BİLETİ,
 • TAHRAN 5* İSTİKLAL EAST OTELDE 2 GECE KONAKLAMA
 • İSFAHAN 5* İSFAHAN KOWSER OTELDE 2 GECE KONAKLAMA
 • YEZD 5* YAZD SAFAEEYEH OTELDE 1 GECE KONAKLAMA
 • ŞİRAZ 5* ŞİRAZ ROYAL OTELDE 2 GECE KONAKLAMA
 • KONAKLAMA YAPTIĞIMIZ OTELLERDE 7 ADET ACIKBÜFE KAHVALTI
 • TUR SÜRESİNCE 7 ADET AKŞAM YEMEĞİ (OTEL VEYA RESTORAN)
 • HAVALİMANI VERGİLERİ
 • HAVALİMANI – OTEL – HAVALİMANI TRANSFERLERİ
 • PROGRAM DAHİLİNDE YAZILI OLAN TÜM TURLAR VE ŞEHİR GEZİLERİ
 • PROGRAM GÜZERGÂHI DOĞRULTUSUNDA ULAŞIM VE TRANSFERLER
 • TÜRKÇE PROFESYONEL REHBERLİK HİZMETİ
 • GRİ TURİZM EŞLİĞİ
 • YURTDIŞI ÇIKIŞ FONU & HARCI
 • SEYAHAT SİGORTASI

 

ÜCRETE DAHİL OLMAYANLAR

 • MÜZE GİRİŞ ÜCRETLERİ,
 • ŞOFÖR VE YEREL REHBER BAHŞİŞLERİ (İSTEĞE BAĞLI)
 • ÖĞLE YEMEKLERİ VE PROGRAM DIŞI HARCAMALAR

 

ÖNEMLİ NOT & ÜLKE KURALLARI & ÖNEMLİ NOT & ÜLKE KURALLARI & ÖNEMLİ NOT & ÜLKE KURALLARI & ÖNEMLİ NOT

 • Pasaportunuzda İsrail’e ziyarette bulunduğunuza dair damga vs. var ise İran’a giriş yapmanız engellenebilir. Böyle bir duruma sahip iseniz seyahat öncesi yeni bir pasaport edinip bu şekilde giriş yapabilirsiniz. Acentamız ve yerel servis sağlayıcıları bu tarz durumlarda sorumluluk kabul etmedikleri gibi herhangi bir iade söz konusu olmaz.

İran’a alkol vb. ürünlerin girişi yasaktır.

Tura katılacak olan bayan misafirlerimizin ülke sınırları içerisinde tüm tur boyunca kullanabileceği hırka, ceket, mont ya da tunik gibi diz altına kadar inen bir kıyafet ile başörtüsü bulundurmaları gereklidir.Fiyat : 1399 €
   


 

Rezervasyon Kayıt
 

Tur Adı


 

Tur Tarihi


 

Rezervasyon Tarihi


 

Adınız Soyadınız


 

T.C. Numaranız


 

Doğum Tarihiniz


 

Telefon Numaranız


 

E-Mail Adresiniz


 

Not

 


 
   

 
   


 
           
Siteden yararlanırken gri tur ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz. gritur.com Copyright 2014-2019 Tüm hakları saklıdır.
 

           
  > Anasayfa
> Acentelerimiz
> İletişim

 

> Gizlilik İlkeleri
> Gri Tur İlkeleri
> Ulaşım Krokisi
> Yurtiçi Turları
> Yurtdışı Turları
> Kültür Turları
> Gemi Turları
> Yurtiçi Otelleri
> Yurtdışı Otelleri
> Tatil Köyü & Resort
> Kıbrıs Otelleri
> Şehir Otelleri
> Yurtiçi Uçak Bileti
> Yurtdışı Uçak Bileti
> Uçak Bileti Satın Al
 

   Bizi takip edin!

URA MEDYA
iskenderun tur hatay tur hatay turlar iskenderun turlar iskenderun uçak bileti hatay uçak bileti yurt içi turlar yurt dışı turlar kültür turu otel rezervasyon antakya turlar antakya turları