BATI KARADENİZ TURU ’’ Uzun’’ | GRİ TUR | İSKENDERUN-ANTAKYA
 
Anasayfa  |  Acentelerimiz  |  Online Uçak Bileti  |  Müşteri Yorumları  |  Öneri ve Şikayet  |  İletişim
 

English France Germany Arabic  

 

       
 

BATI KARADENİZ TURU ’’ Uzun’’


18-25 Ağustos 2019

BATI KARADENİZ TURU

HER ŞEY DÂHİL


BOLU - AMASRA - SAFRANBOLU - KASTAMONU - SİNOP – AMASYA – TOKAT

YEDİGÖLLER + BORABAY GÖLÜ + NİKSAR + HAMSİLOS KOYU FARKIYLA


TUR TARİHLERİ

21 – 28 TEMMUZ 2019  DOLU

18 - 25 ĞUSTOS 2019 GÜNCEL


 

1.GÜN PAZAR

Hatay - İskenderun - Adana - Tokat

 

Hatay: 19.00 Büyük Antakya Oteli önünden

İskenderun: 21.00 Gri Turizm önünden hareket

Adana: Saat 23.00’da istasyon meydanında buluşma ve 23.30’da Niğde - Kayseri - Sivas yol güzergâhından Tokat’a hareket ediyoruz. 

 

2.GÜN PAZARESİ

Peri Konağı - Gök Medrese - Taşhan - Niksar - Borabay Gölü - Amasya

Saat 07.00 sularında varacağımız Tokat’ta Peri Konağı’nda yöresel kahvaltı ile güne başlıyoruz. Kahvaltımızın ardından Gök Medrese ve Taşhan gezilerimizi yapıp Taşhan’da kısa alışveriş molası veriyoruz. Serbest zamanımızın ardından Selçuklulara başkentlik yapmış Niksar’a hareket ediyoruz. Yağı Basan Medresesi, Kırk Kızlar Türbesi, Taş Mektep, Delikli Köprü,  Arasta gibi önemli yerler görüldükten sonra ekstra öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Niksar gezisi sonrası Borabay Gölü’ne gidiyoruz.Küçük bir akarsuyun önünün tıkanması sonucu oluşan krater gölü niteliğindeki etrafı kayın, sarıçam, kestane ve sedir ağaçları ile çevrili doğa harikası göl etrafında yürüyüş için serbest zaman. Harika doğa manzaraları ve bol oksijen Borabay Gölü gezintisi sonrasında Amasya’ya hareket. Yaklaşık 1 saatlik yolculuk sonrası varacağımız Amasya’da konaklama yapacağımız THE APPLE PALACE Otele yerleşme ve akşam yemeğimizin sonrasında dinlenme.

 

3. GÜN SALI 

Amasya - Hazeranlar Konağı - Yalı Boyu Evleri - Ferhat Şirin Su Kanalları - Atatürk Heykeli - Samsun

Saat 07.00’da alacağımız açık büfe kahvaltımızın ardından saat 08.30 otelden ayrılıp Amasya gezimize başlıyoruz. Şehzadeler şehri Amasya’da 1865 yılında yaptırılan tipik bir Osmanlı konağı olan Hazeranlar Konağı ile başlıyoruz. Sonrasında Yeşilırmak kenarına yapılan nehrin üzerine doğru duran Yalı Boyu Evlerinin manzarası eşliğinde Sultan II. Bayezid Külliyesine gidiyoruz. Sultan II. Bayezid adına 1485 yılında yapılan içinde camii, medrese, imaret, türbe, şadırvan ve çeşme bulunan. Buradan Burma Minareli Camii ve Şehzadeler Parkı geziyoruz. İçinde İlhanlılar döneminden kalma 6 adet mumyanın bulunduğu Amasya Müzesini ziyaret ediyoruz. Müze gezimiz sonrasında Ferhat / Şirin Su Kanalları’nı görüp Samsun’a hareket ediyoruz. Bandırma Vapuru, İhtişamlı görüntüsü ile kentin sembollerinden olan Atatürk Heykeli görülecek yerler arasında. Samsun merkezde vereceğimiz kısa zaman sonrası konaklama yapacağımız HİLTON SAMSUN otele yerleşme ve akşam yemeği sonrası geceleme.

 

4. GÜN ÇARŞAMBA

Sinop - Cezaevi - Akliman - Hamsilos Fiyordu - Kastamonu - Münire Medresesi - Nasrullah Köprüsü

Saat 07.00’da alacağımız açık büfe kahvaltımızın ardından saat 08.30 otelden ayrılıp Sinop’a hareket. Yaklaşık 2 saatlik manzarası bol yolculuk sonrasında Sinop’a varış. Sinop’ta Akliman, Hamsilos Fiyordu, Sinop Kale Burçlarının görülmesi ve Sinop Cezaevinin gezilmesi sonrasında Kastamonu’ya hareket ediyoruz. Kastamonu’da, Şerife Bacı ve Atatürk Anıtı, Nasrullah Köprüsü ve Nasrullah Meydanı görüldükten sonra Münire Medresesi El Sanatları Çarşısı’na gidiyoruz. Çarşıda vereceğimiz kısa kahve molamızın ardından konaklama yapacağımız  İKSİR RESORT TOWN (butik Oteldir.) Kastamonu Otele varış ve akşam yemeği sonrası geceleme otelimizde

 

5. GÜN PERŞEMBE

Safranbolu - Hıdırlık Tepesi - Kaymakamlar Evi - Arasta Çarşısı - Cam Teras - İncekaya Kanyonu

Saat 07.00’da alacağımız açık büfe kahvaltımızın ardından saat 08.30 otelden ayrılıp Safranbolu’ya hareket ediyoruz. Yolumuz üzerinde Yörükköy’e uğruyoruz. Burada Kasım Sipahioğlu Konağı ve Tarihi Çamaşırhane’yi gezdikten sonra Safranbolu’ya gidiyoruz. İlk olarak Hıdırlık Tepesi’ne çıkıyoruz. Türklerin kente geldiklerinde ilk durakladıkları ve belli bir süre yaşadıkları hıdrellez ve yağmur duası kutlamalarını yaptıkları yer olan Hıdırlık Tepesinden önce eski Safranbolu’yu rehberimiz anlatımında tanıyacağız ve kısa bir fotograf molasının sonrasında geçmişe yolculuğumuza başlıyoruz. Kısa bir yürüyüş sonrasında kendinizi hala Osmanlı dönemini yaşayan bir konağın önünde bulacaksınız. Kaymakamlar Evi. Konağın ilginç mimarisi ve o dönemin yaşam tarzı sizleri büyüleyecek. Kaymakamlar evi gezimizin ardından yürüyüşümüze devam ediyoruz ve Safranbolu’nun konaklama ve ticaret merkezi olan Cinci Han’ı görerek Arasta Çarşısına geliyoruz. Burada ahşap ve bez dokuma ürünlerden satın alabilirsiniz, yol boyunca size ikram edilen safranlı lokumların tadına bakabilir ve bunlardan satın alabilirsiniz. Safranbolu gezimizin ardından Cam Teras’a gidiyoruz. İncekaya Kanyonu üzerinde yapılan terası ve manzarasını gördükten sonra konaklayacağımız HAVUZLU KONMAZLAR KONAĞI (Yoresel tarzda butik oteldir) otele hareket ediyoruz. Otele yerleşme ve akşam yemeği sonrası geceleme.

 

6. GÜN CUMA: 

Amasra - Amasra Kalesi - Kemere Köprüsü - Çekiciler Arastası - Bolu - Abant Gölü

Saat 07.00’da alacağımız açık büfe kahvaltımızın ardından saat 08.30 otelden ayrılıp Amasra’ya hareket ediyoruz. Fatih Sultan Mehmet’in şehre baktığı ve Lala’sına dünyanın gözü burası olsa gerek dediği Bakacak Tepesinden kuşbakışı Amasra seyri. Ekstra öğle yemeği sonrasında Amasra Kalesi, Kemere Köprüsü, görülmesi ve Çekiciler Arastasında serbest zaman alışveriş imkânı… Amasra gezimizin ardından Bolu’ya hareket ediyoruz. Devrek - Yeniçağa yol güzergâhını kullanarak varacağımız Bolu’da ilk durağımız Abant Gölü olacak. Yeşilin her tonuna sahip, kaynak suları ile beslenen çam ve köknar ağaçlarının yoğun olduğu Abant’ta Fayton - bisiklet veya at ile çevre turları yapabilirsiniz. Abant gezimizin ardından SOYLU OTEL Bolu Otelimize gidiyoruz. Otele yerleştikten sonra akşam yemeğimizi alıp dinleniyoruz.

 

7. GÜN: 

Yedigöller - Bolu - Adana-Hatay

Kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılıp Yedigöller’e hareket ediyoruz. Yaklaşık 2 saatlik yolculuk sonrası varacağımız Yedigölerde; Büyükgöl, Seringöl, Deringöl, Nazlıgöl, Küçükgöl, İncegöl, Kurugöl’ü keşfediyoruz. Muhteşem doğa içerisinde yapacağımız doğa yürüyüşü sonrasında minibüslerle tekrar Bolu merkeze gidiyoruz. Burada bizi bekleyen otobüsümüze binip Ankara - Aksaray - Ulukışla yol istikametinden Hatay'a hareket ediyoruz. Yaklaşık saat 02-03 sularında İskenderun ve Hatay'a varış. Gri  Turizm’e gösterdiğiniz ilgiye teşekkür ederiz…

DÂHİL OLAN HİZMETLER

 

 • TURİZM OTOBÜSÜ İLE ULAŞIM
 • 1. GÜN TOKAT’TA KAHVALTI 
 • AMASYA’DA 1 GECE  KONAKLAMA THE APPLE HOTEL
 • SAMSUN’DA 1 GECE OTELDE KONAKLAMA, HİLTON HOTEL
 • KASTAMONU’DA 1 GECE OTELDE KONAKLAMA, İKSİR DADAY KONAK OTEL
 • SAFRANBOLU’DA 1 GECE BUTİK OTELDE KONAKLAMA HAVUZLU ASMASLAR KONAĞI
 • BOLU’DA 1 GECE  KONAKLAMA 4*SOYLU OTEL
 • OTELLERDE 5 AÇIKBÜFE KAHVALTI
 • OTELLERDE 5 AKŞAM YEMEĞİ (AÇIKBÜFE & SET MÖNÜ),
 • 1618 NOLU YASAYA GÖRE ZORUNLU SİGORTA
 • REHBERLİK HİZMETİ
 • YEDİGÖLLER MİNİBÜS ÜCRETİ
 • YEDİGÖLLER MİLLİPARK GİRİŞ ÜCRETLERİ,
 • ABANT GÖLÜ MİLLİ PARK GİRİŞ ÜCRETLERİ,
 • OTOBÜS İÇİ SICAK SOĞUK İKRAMLAR

 

DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER

 

 • Müze ve ören yeri girişleri
 • Kişisel harcamalar
 • Yemekle alınan içecekler
 • Öğle yemekleri

 


FİYAT

NAKİT T.ÇEKİM

KK 3+2 TAKSİT

KK 5+2 TAKSİT 

KK +6 SORUNUZ

YETİŞKİN

1500 TL

1600 TL

1650 TL

--- 

ÇOCUK 07-12 YAŞ (2 Yetişkinle)

1200 TL

1280 TL

1320 TL

---

ÇOCUK 03-06 YAŞ (2 Yetişkinle)

800 TL

875 TL

900 TL

---

SİNGLE FARKI

300 TL

325 TL

330 TL

---

Anlaşmalı olduğumuz kredi kartları farklılık gösterebilir mutlaka sorunuz.

ÖNEMLİ NOT

 • Hava, Yol, Gidilen bölgede varsa bir sıkıntı, Vb. durumlardan dolayı Rehber uygun gördüğü takdirde programda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Tura katılım sağlayan tüm misafirlerimiz bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.
 • Tura Kayıt sırasında sizden ön ödeme talep edilir. Bu yapmış olduğunuz ön ödeme çok özel bir durum olmadığı sürece tur iptal durumunda iade edilmez.
 • Koltuk numarası kayıt sırasına göre verilmektedir. Tur esnasında hiçbir şekilde değiştirilemez. Kura çekimi, günlük değişmeli koltuk uygulaması bizde yoktur...
 • ÖN ÖDEMESİ ALINMAMIŞ HİÇBİR REZERVASYON TARAFIMIZCA KESİN DEĞİLDİR.


Fiyat : 1500 TL
   


 

Rezervasyon Kayıt
 

Tur Adı


 

Tur Tarihi


 

Rezervasyon Tarihi


 

Adınız Soyadınız


 

T.C. Numaranız


 

Doğum Tarihiniz


 

Telefon Numaranız


 

E-Mail Adresiniz


 

Not

 


 
   

   

Facebook

 
 

   

@gritur

   

   
  
   


 
           
Siteden yararlanırken gri tur ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz. gritur.com Copyright 2014-2019 Tüm hakları saklıdır.
 

           
  > Anasayfa
> Acentelerimiz
> İletişim

 

> Gizlilik İlkeleri
> Gri Tur İlkeleri
> Ulaşım Krokisi
> Yurtiçi Turları
> Yurtdışı Turları
> Kültür Turları
> Gemi Turları
> Yurtiçi Otelleri
> Yurtdışı Otelleri
> Tatil Köyü & Resort
> Kıbrıs Otelleri
> Şehir Otelleri
> Yurtiçi Uçak Bileti
> Yurtdışı Uçak Bileti
> Uçak Bileti Satın Al
 

   Bizi takip edin!

URA MEDYA
iskenderun tur hatay tur hatay turlar iskenderun turlar iskenderun uçak bileti hatay uçak bileti yurt içi turlar yurt dışı turlar kültür turu otel rezervasyon antakya turlar antakya turları